Ogłoszenia duszpasterskie


XII Niedziela Zwykła - 19.06.2022

Wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała, składamy serdeczne podziękowania:

 • S. Emilii, Panom: Karolowi Gniotowi, Kornelowi Patalasowi i Andrzejowi Poradowskiemu za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy;

 • pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W czwartek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jak również zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na każdej Mszy św. poświęcenie wianków. Również w tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

  • W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona miasta Piły. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 2. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 18.30. Procesje eucharystyczne odbywać się będą do czwartku w trakcie nabożeństw. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach dziewczynki sypiące kwiatki.

 3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzić będzie s. Bogna. Tego samego dnia o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji solenizantki. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 4. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież z Oazy zaprasza na koncert pieśni uwielbienia. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne.

 6. Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu Krakowskiej Prowincji Kapucynów, w naszej wspólnocie, od 1 lipca, nastąpią zmiany personalne. Odchodzi proboszcz, br. Tomasz Wołoszyn. Dziękujemy Bogu za jego posługę i polecamy go Waszej modlitwie. Na stanowisku proboszcza zastąpi go br. Michał Kiełbasa. Pożegnalna Msza św. br. Tomasza odbędzie się 26 czerwca (w niedzielę) o godz. 13.00.

 7. Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe 50-lecia naszej diecezji, które odbędą się 25 czerwca br. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w zakrystii.

 8. Zapraszamy na Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne akcje wakacyjne organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem, a zgłoszenia przyjmuje brat Rafał Ciurej.

 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile organizuje w dniach od 1 do 8 sierpnia br. wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Taizé na południu Francji. Całkowity koszt wynosi 350 zł + 100 euro. Więcej informacji na plakacie.

 10. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Antoni WOŁEJKO, lat 79; Agnieszka CYWIŃSKA, lat 50 i Marian NOWAK, lat 68. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie … Niech odpoczywają …