Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

 1. W dniu dzisiejszym, zapraszamy wszystkich do radosnego Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w parafii Świętej Rodziny, a następnie wyruszy ulicami Piły, pokazując co jest ważne dla każdego z nas. Zachęcamy by ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystość św. Antoniego, doktora Kościoła i Patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 18.30, na której ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Tego samego dnia, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

  • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 12.00 z kościoła św. Stanisława Kostki, a następnie ulicami: Browarną i Ludową, przejdziemy pod nasz kościół, gdzie zakończy się procesja.

 3. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 18.30. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą codziennie w trakcie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci komunijne w swoich strojach (w albach) oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków. Kartony na kwiatki, będą wystawione pod chórem i na krużgankach pod drzwiami zakrystii.

 4. W czwartek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowacje ścian wewnątrz naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 7. Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe 50-lecia naszej diecezji, które odbędą się 25 czerwca br. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w zakrystii.

 8. Zapraszamy na Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne akcje wakacyjne organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem, a zgłoszenia przyjmuje brat Rafał Ciurej.

 9. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Andrzej ROKIETA, lat 56. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie … Niech odpoczywają …