Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX Niedziela zwykła - 17.10.2021

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

  • W środę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

  • W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

  • W sobotę wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

 2. Zapraszamy na katechezy zwiastowania dla dorosłych i młodzieży (w kościele) w niedzielę o godz. 20.00 i środy o godz. 19.15.

 3. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie dodatkowo w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 4. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin, 2 850 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność.

 7. Zbliża się listopad. Informujemy, że kartki wypominkowe są wyłożone w kościele pod chórem organowym i można je składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób za które mamy się modlić. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 8. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych organizuje spotkania dla studentów i młodych dorosłych, pomagające w przygotowaniu się do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz przygotowanie do bierzmowania. Zapisy do końca października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Mirosław ANDRZEJCZAK, lat 63. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …