Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela Zwykła - 3.10.2021

 1. Dzisiaj, w wigilię uroczystości św. Franciszka z Asyżu, zapraszamy na nabożeństwo Transitus – upamiętniające przejście do nieba św. Franciszka, które odbędzie się po wieczornej Mszy św.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów;

  • we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

  • w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowe.

 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek w godzinach porannych.

 5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w najbliższą niedzielę na godz. 8.30. Po mszy spotkanie w salce Ojca Pio.

 6. W następną niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się. Z tej okazji młodzież naszej parafii zbierać będzie ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 7. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie dodatkowo w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 8. Pierwsza katecheza przygotowująca dzieci klas 3 do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 października, w kościele. Dla dzieci ze SP nr 2 o godz. 12.00, a ze SP nr 4 o godz. 13.00.

 9. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

 10. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec z dowolnych materiałów. Podpisane prace należy przynieść do kościoła do 15 października lub do katechetów w SP nr 2 i SP nr 4 do 8 października. Życzymy pomysłowości.

 11. Rodziny z dziećmi zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Podczas nich Słowo Boże jest głoszone w przystępnej dla dzieci formie, dzieci otrzymują indywidualne błogosławieństwo, a w oprawę muzyczną włącza się schola dziecięca.

 12. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny i L’Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony Marek SKÓRNIEWSKI, lat 71. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa…