Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020

  1. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

  2. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.

  3. W piątek będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

  4. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i zarządzoną 14 dniową kwarantanną, prosimy o posłuszeństwo władzom sanitarnym, i nie wychodzenie z domu bez koniecznej potrzeby. Odwołujemy bierzmowanie, parafialne Misje Święte, Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego jak również weekendowy kurs przedmałżeński. Bez wyraźnej konieczności prosimy nie przychodzić do kancelarii ze względu na własne bezpieczeństwo.

  5. Spotkania grup i wspólnot w salach domu duszpasterskiego zostają odwołane do 29 marca.

  6. Chcemy utworzyć w parafii grupę wolontariuszy, którzy chętnie pomogą osobom niewychodzącym w tym czasie z domu (starszym, chorym, samotnym). Chodzi o pomoc w sprawach wymagających opuszczenia miejsca zamieszkania (np. zrobienie zakupów). Prosimy, aby osoby chętne do tej posługi zgłaszały się w zakrystii. Natomiast osoby potrzebujące pomocy, prosimy o zgłaszanie swoich potrzeb telefonicznie w godzinach funkcjonowania kancelarii parafialnej. Grupa wolontariuszy rozpocznie swoją działalność od środy. Ponadto kapłani są gotowi służyć wszystkim, którzy pozostając w domu, zgłoszą pragnienie przyjęcia Komunii Świętej, udzielenia innych sakramentów, czy też rozmowy duszpasterskiej. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele i do skorzystania ze spowiedzi którą sprawujemy na wszystkich Mszach św. jak również od poniedziałku do soboty od godz. 17.00.

  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Jarosław FRELICH, lat 43; Ireneusz CHRZANOWSKI, lat 68; Joanna NADER, lat 98 i Mirosław LECIEJ, lat 70. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…