Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Prosimy o modlitewne wsparcie misji.

 1. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam celebracje i nabożeństwa:

  • W każdy piątek DROGA KRZYŻOWA:

   • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00

   • dla dzieci o godz. 17.00

   • a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15

   • zachęcamy również do indywidualnego odprawiania drogi krzyżowej na krużgankach naszego klasztoru.

  • Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

  • MISJE PARAFIALNE rozpoczniemy 21 marca i poprowadzą je o. Pasjoniści z Warszawy.

  • Zapraszamy także wszystkich na JUTRZNIĘ, którą poprowadzi w kościele Wspólnota Neokatechumenalna, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.

 2. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. Cudowne różnice między kobietami a mężczyznami, jak z nich korzystać? - odbędzie się we wtorek. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 4. W środę, czwartek i piątek, odbędą się rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych naszej parafii. Program rekolekcji został podany uczniom w szkołach. Informujemy, że Msza św. w piątek o godz. 9.00, będzie Mszą rekolekcyjną dla jednej z grup uczniów.

 5. Ważna informacja dla osób przygotowujących się do bierzmowania w tym roku. Ze względu na drogę krzyżową po wieczornej Mszy św. w piątek, próba przed bierzmowaniem, rozpocznie się ok. godz. 19.45 - po drodze krzyżowej.

 6. W sobotę (14 marca) o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej. Na tym spotkaniu będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom modlitewników komunijnych.

 7. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 8. Za tydzień w niedzielę, Towarzystwa Pomocy Chorym wraz z wolontariuszami ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4, zbierać będą datki na potrzeby pilskiego hospicjum.

 9. Informujemy, że dobiegają końca prace przy wymianie gąbek na ławkach w nawie głównej kościoła. Serdecznie dziękujemy wykonawcy - Panu Krzysztofowi Stachowiakowi, za pracę i poświęcony czas.

 10. Przy zakrystii znajduje się kosz na paczki świąteczne dla potrzebujących. Parafialny Zespół Caritas prosi o składanie do kosza środków czystości i produktów spożywczych o przedłużonym terminie ważności. Dziękujemy za Wasze dobre serce.

 11. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, rozpocznie się w piątek 27 marca o godz. 17.30. na salkach koło kawiarenki wieczernik.

 12. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych, zaprasza młodzież, studentów i nauczycieli na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 13. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, organizuje specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Już dziś można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny w zakrystii. Koszt jednego karnetu/biletu wynosi 150 zł.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Karol JANOWIAK, lat 33. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…