Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020

 1. W owocny przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam celebracje i nabożeństwa:

  • W każdy piątek DROGA KRZYŻOWA:

   • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00

   • dla dzieci o godz. 17.00

   • dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15

   • zachęcamy również do indywidualnego odprawiania drogi krzyżowej na krużgankach naszego klasztoru.

  • Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

  • MISJE PARAFIALNE rozpoczniemy 21 marca i poprowadzą je o. Pasjoniści z Warszawy.

  • Zapraszamy także wszystkich na JUTRZNIĘ, którą poprowadzi w kościele Wspólnota Neokatechumenalna, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.

 2. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ramach kapucyńskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki". Kwestująca młodzież zebrała 5512 zł. Z serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 za przeprowadzenie kwesty.

 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 5. W czwartek o godz. 19.15 katecheza dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.

 6. W piątek, podczas wieczornej drogi krzyżowej o 19.15 odbędzie się poświęcenie krzyży kandydatów, którzy w marcu tego roku przystąpią do bierzmowania. Prosimy o przybycie kandydatów wraz z rodzicami.

 7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 8. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 9. Również w przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami ("AD GENTES"). Polecamy misjonarzy waszej modlitewnej pamięci.

 10. Caritas w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję charytatywną "JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA". Do specjalnych skarbonek składać możemy ofiary zaoszczędzone przez rezygnację np. ze słodyczy, papierosów czy alkoholu. Są one do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Skarbonki wraz z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową (5 kwietnia).

 11. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu nie będzie piątkowego nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie.

 12. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, organizuje specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pociąg zatrzyma się w wybranych miejscowościach w tym również i w Pile. Powrót po uroczystości przez te same stacje. Już dziś można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny w zakrystii. Koszt jednego karnetu/biletu wynosi 150 zł.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Antoni ŚLIWIAK, lat 72. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…