Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Zwykła - 26.01.2020

 • Dzisiaj, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • we wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

  • w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko

  • w niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie świec. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę za nas - Braci, jak i za nasze Siostry. Ofiary zbierane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby sióstr klauzurowych.

 2. Jutro swoje imieniny obchodzi br. Jerzy Marć. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 3. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii.

 4. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych będzie w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 7. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, rozpocznie się w piątek 7 lutego o godz. 17.30. na salkach koło kawiarenki wieczernik.

 8. W roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia organizujemy pielgrzymkę do miejsc związanych z życiem kard. Wyszyńskiego. W programie jest Zuzela, Rywałd, oprócz tego m. in. Gietrzwałd, Sokółka, Supraśl, Hajnówka, Góra Grabarka i inne perły Podlasia. Termin: 23-26 lipca tego roku. Koszt: 1130 zł od osoby. Szczegółowy program jest na plakacie w gablocie. Zapisać się można u Siostry w zakrystii.

 9. Spotkanie organizacyjne, wraz z katechezą dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się 11 lutego o godz. 19.15 w kościele. Zapraszamy kandydatów i rodziców z rocznika starszego.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Ewa ŚLIWIŃSKA, lat 86. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …