Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • We wtorek wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.

  • W środę wspomnienie św. Franciszka Fasaniego, prezbitera.

  • W piątek święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

  • W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

  • Za tydzień rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odprawiane w tym roku o godz. 18.30.

 2. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 4. Spotkanie dla małżeństw zainteresowanych stworzeniem Kręgu Rodzin odbędzie się w sobotę (30 listopada) o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Wejście od ul. Kapucyńskiej.

 5. Różaniec wypominkowy będziemy odmawiać do najbliższej soboty o godz. 17.45.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 7. Neokatechumenat zaprasza na kolejne katechezy w niedziele, po Mszy św. wieczornej.

 8. W grudniu bieżącego roku w Pile – Motylewie zostanie oddany do użytku dom pomocy dziennej (od godz. 7.30 do 15.30) dla osób dorosłych z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Placówka zapewnia Uczestnikom liczne zajęcia aktywizujące, usprawniające, rehabilitację oraz opiekę psychologiczną. Szczegółowe informacje w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas przy ul. Kossaka 16 w Pile.

 9. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na otwarcie wystawy pt.: SŁOWO CIAŁEM / OBRAZ SŁOWEM. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 6 grudnia (w piątek) o godz. 19.00 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Pile, przy ul. Okrzei 9/2.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Edward ORDZINIAK, lat 69. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …