Ogłoszenia duszpasterskie


XXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2018

 1. Informujemy, że jeszcze tylko dzisiaj, przeprowadzana jest kwesta na opał dla najuboższych z naszej parafii, pod hasłem „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”. Także dzisiaj, po każdej Mszy św., mamy okazję wesprzeć materialnie siostry klauzurowe klaryski-kapucynki z Krakowa, które gościmy w naszej parafii.

 2. Dzień dzisiejszy jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę. Niech nasze modlitwy w tej intencji i wsparcie materialne będą znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie.

 3. W najbliższy poniedziałek przypada Święto Niepodległości Polski. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

 4. Różaniec wypominkowy odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15.

 5. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych będzie w środę o godz. 19 w domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

 6. W piątek 15 listopada, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, która będzie odprawiona we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii, bądź do skarbony na kracie kościoła. Po Mszy św. będą modlitwy o uzdrowienie ducha i ciała.

 7. W sobotę 16 listopada o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci z klas trzecich i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią św.

 8. Zapraszamy do przyjęcia i przeżycia doby z bł. Anielą Salawą w jej relikwiach. Przyjęcie relikwii rozpoczyna się po Mszy Św. wieczornej i trwa do Mszy Św. wieczornej następnego dnia. Termin należy uzgodnić w zakrystii.

 9. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w piątek 22 listopada o godz. 17.30 w naszym domu katechetycznym.

 10. Współczesne rodziny zmagają się z wieloma trudnościami, między innymi w budowaniu wzajemnej więzi pomiędzy małżonkami oraz w przekazywaniu wiary dzieciom. Doskonałą pomocą w tych zmaganiach są wspólnoty małżeństw, wzajemnie się wspierających, zrzeszonych w Kręgach Domowego Kościoła, działających przy naszej parafii. Małżonków chętnych do utworzenia nowego Kręgu Domowego Kościoła prosimy o pozostawienie kontaktu w zakrystii.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Lucyna Wilk, lat 80; Aleksander Kwolek, lat 74. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…