Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła – 27.10.2019

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła – 27.10.2019

Informujemy, że dzisiaj jak również w kolejne niedziele, przeprowadzana jest kwesta na opał dla najuboższych z naszej parafii, pod hasłem „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  • w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. jak w Niedzielę. Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na pilskim cmentarzu by modlić się za naszych bliskich zmarłych. Procesja żałobna wyruszy spod głównej bramy cmentarza o g. 14.00, a następnie zostanie odprawiona Msza św. pod wiatą kaplicy cmentarnej.

  • w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu, przy naszym kapucyńskim grobowcu o godz. 15.00. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

  • w następną niedzielę tradycyjnie wszystkie wspólnoty franciszkańskie modlą się za zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

 2. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, gdy w stanie łaski uświęcającej na cmentarzu pomodlimy się za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 3. Różaniec wypominkowy zaczniemy odmawiać od 2 listopada. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone pod chórem organowym. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 4. W najbliższy czwartek (31 października) organizujemy w naszej parafii „Bal zbawionych” dla dzieci ze szkoły podstawowej. Chętne dzieci zapraszamy na godz. 17.00. Warunkiem uczestnictwa jest biały strój wyrażający chwałę zbawionych w niebie; można się także przebrać za anioła lub jakiegoś świętego. „Bal zbawionych” odbędzie się w domu katechetycznym przy naszej parafii i będzie trwał do godz. 19.00. Prosimy rodziców o przyprowadzenie i odprowadzenie dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 7. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk, zaprasza  wszystkich członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do wspólnego świętowania podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się 11 listopada br. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30, a zakończenie ok. godz.17.00.

 8. Od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych, które zgromadzi tysiące młodych pielgrzymów z całej Europy. Zapraszamy młodzież z naszej diecezji do udziału w tym  wyjątkowym wydarzeniu. Więcej informacji i zapisy w parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

 9. Uprzejmie informujemy, że najnowszy numer Gościa Niedzielnego, ma stałą nową cenę egzemplarzową - 6,00 zł.

 10. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile uprzejmie informuje, że podobnie jak w latach ubiegłych planuje zbiórkę publiczną na Pilskim Cmentarzu Komunalnym w dniach 1, 2 i 3 listopada br. w godz. od 11.00 do 17.00, w celu uzyskania środków pieniężnych na utrzymanie Hospicjum Stacjonarnego wraz z Zakładem Leczniczym w Pile przy ul. Królewskiej 8. Za waszą ofiarność serdecznie dziękujemy.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Sebastian RATAJCZAK, lat 44 i Eugeniusz ZALEWSKI, lat 68. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …