Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

  • we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.

  • w środę wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

  • w piątek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie.

  • w niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła.

 2. W środę zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie w kościele lub w zakrystii.

 3. W piątek, 25 października, o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

 4. Msza św. dla Parafialnego Zespołu Caritas zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.30. Po niej spotkanie formacyjne.

 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 6. Niedawno rozpoczęliśmy cykl Katechez Zwiastowania pod wspólnym tytułem: „Czy to nie dla ciebie?” Obecnie przyszedł czas na najważniejsze z nich. Dlatego w tę i następną niedzielę zapraszamy wszystkich na głoszenie kerygmatu w naszym kościele o godz. 20.00.

 7. W minionym tygodniu zostały zainstalowane trzy odrestaurowane okna witrażowe, a dwa zostały zdemontowane. Cieszymy się, że nasza świątynia powoli pięknieje. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim paniom, które pomogły posprzątać kościół.

 8. Zapraszamy do przyjęcia i przeżycia doby z bł. Anielą Salawą w jej relikwiach. Przyjęcie relikwii rozpoczyna się po Mszy Św. wieczornej i trwa do Mszy Św. wieczornej następnego dnia. Termin należy uzgodnić w zakrystii.

 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu Św. Antoniego. Znajdziemy w nim m.in.: wspomnienia z wrześniowych uroczystości w Skrzatuszu i pieszej pielgrzymki do Częstochowy, artykuły o szkolnej katechezie, modlitwie różańcowej, błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce, wywiad z bratem Michałem Drausem i wiele innych ciekawych tekstów.

 10. Przygotowując się do sezonu zimowego, chcemy choć trochę pomóc potrzebującym z naszej parafii. Caritas diecezji, organizuje akcję pod hasłem „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”. Od przyszłej niedzieli (i kolejne), wolontariusze ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 oraz uczniowie z Koła Misyjnego, będą zbierać datki, które w całości przeznaczone zostaną na zakup opału na zimę dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

 11. Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone pod chórem organowym. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 12. W sklepiku i w zakrystii są do nabycia różańce o zapachu róży, książki o o. Pio i świeża prasa katolicka.

 13. Duszpasterstwo Akademickie w Pile, działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych, zaprasza na rekolekcje akademickie na dobry początek pod hasłem "W rytmie łaski", które poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz - rektor WSD w Koszalinie. Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj (tj. w niedzielę) o godz. 19.00 i potrwają do środy. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, młodych, dorosłych oraz wszystkich chętnych.

 14. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Pana Jezusa w piątek 25 października na godz. 20.00. Od godz. 21.00 do 23.00 możliwość spowiedzi. Zakończenie w sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

 15. Salezjańska Szkoła Podstawowa, zaprasza na koncert ku czci swojego Patrona, św. Jana Pawła II. Koncert pt. "Nie lękajcie się", odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz. 19.00 w kościele św. Jana Bosko w Pile.

 16. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…