Ogłoszenia duszpasterskie


XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: WSTANCIE, CHODŹMY! Z tej okazji młodzież naszej parafii, zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła.

  • W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

  • W czwartek wspomnienie Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

  • W piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie br. Łukasz Stec. Tego dnia zapraszamy na Msza św. o godz. 18.30 w intencji solenizanta.

 3. W środę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na wieczorną Mszę św. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie w kościele lub w zakrystii.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 6. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Pamiętajmy, że dzisiaj ze względu na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po wieczornej Mszy św., nie będzie różańca o godz. 18.15. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

 7. Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone pod chórem organowym. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 8. W sklepiku i w zakrystii są do nabycia piękne różańce o zapachu róży, książki o o. Pio i świeża prasa katolicka.

 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych informuje, że od dzisiejszej niedzieli, w kaplicy Dobrego Pasterza, będzie odprawiana, cotygodniowa Msza św. akademicka o godz. 19.00.

 10. Natomiast za tydzień w niedzielę, a dokładnie w dniach od 20-23 października (niedziela-środa)  rozpoczną się rekolekcje akademickie na dobry początek pod hasłem "W rytmie łaski", które poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz - rektor WSD w Koszalinie. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, młodych dorosłych oraz wszystkich chętnych.

 11. W sobotę (19 października) o godz. 11.00 w Parafii św. Jana Bosko w Pile zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci utraconych oraz ich rodzin.

 12. Kino HELIOS zaprasza na film: Tajemnica o. Pio, w środę (16 października) o godz. 19.30. Cena biletu 14 zł.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Elena BURDA, lat 72 i Lech GŁOWACKI, lat 67. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…