Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

Dzisiaj, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

  • We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

  • W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

  • W czwartek wigilia Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na nabożeństwo Transitus – upamiętniające przejście do nieba św. Franciszka, które odbędzie się po wieczornej Mszy św.

  • W piątek Uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu. Informujemy, że w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30.

  • W sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 2. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 17.00. We wtorek (1 października), będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  Jak w ubiegłych latach, zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec, z dowolnych materiałów. W tym roku jednak, ze względu na wyjątkowy - misyjny charakter października, tematem będzie różaniec misyjny. Podpisane prace (Imię, nazwisko, klasa lub wiek i szkoła) oddajemy do zakrystii do piątku 18 października. Głosowanie odbędzie się w niedzielę (20 października) po dziecięcej Mszy św. a ogłoszenie wyników w kolejną niedzielę października.

 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 6. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 7. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 8. W pierwszy weekend października w naszej parafii odbędzie się Seminarium dla kobiet pt. "Kobieta pewna siebie" oraz Seminarium dla mężczyzn pt. "Wykuwanie bohaterów". Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 9. Salezjańskie Przedszkole przy ul. Andersa informuje, że dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby, aby ich pociechy wzrastały w radosnej atmosferze chrześcijańskich wartości!

 10. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych organizuje wyjazd autokarowy dla młodzieży w dniach 28.12.2019 - 01.01.2020 na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Zapisy do końca października. Więcej informacji w parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

 11. W dniach 21-29.02.2020 parafia NMP Wspomożenia Wiernych organizuje 9-dniową pielgrzymkę samolotową do Libanu śladami św. Charbela. Więcej informacji w parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

 12. Skauting to sprawdzona metoda wspierająca wychowanie dzieci i młodzieży. Zapraszamy chłopców w wieku od 8 do 16 lat na otwarte zbiórki skautów, które odbędą się 5 października od 10 do 13 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile.

 13. Wolontariusze szkoły podstawowej nr 2 zapraszają na festyn charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę sierocińca w Ugandzie. Oprócz tradycyjnego grilla i domowych wypieków przygotowano wiele atrakcji. Gościem specjalnym będzie p. Grzegorz Peksa (strongman), wicemistrz świata i mistrz Polski w wyciskaniu sztangi, który zaprezentuje swoje umiejętności i poprowadzi zabawy sportowe dla uczestników festynu. Połączymy się też przez Internet z dziećmi z Ugandy i ich opiekunem, dla których zbieramy pieniądze.
  Festyn odbędzie się na boisku szkoły przy ul. Bydgoskiej w najbliższą niedzielę tj. 6 października od godz.11.00 do 15.00.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Janina KATOLICKA, lat 82 i Marcin GRABOWSKI, lat 47. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…