Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Czcicieli św. Stygmatyka zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

  • W czwartek wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

  • W piątek wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera.

  • W sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 2. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze, powakacyjne spotkanie Grupy biblijnej, we wtorek (24 września) o 18.00 w salce św. Hieronima - na parterze domu duszpasterskiego.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. Msza św. dla Parafialnego Zespołu Caritas zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.30. Po niej spotkanie formacyjne. Kwesta do puszek na potrzeby najbiedniejszych naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 5. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00, swoje jubileusze obchodzić będą: 25-lecia kapłaństwa br. Łukasz Stec, 40-lecia ślubów zakonnych br. Jerzy Marć i 25-lecia ślubów zakonnych br. Tomasz Wołoszyn. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Dostojnych Jubilatów.

 6. Również w niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie br. Michał Draus . Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona 30 września (w poniedziałek) o godz. 18.30.

 7. W pierwszy weekend października w naszej parafii odbędzie się Seminarium dla kobiet pt. "Kobieta pewna siebie" oraz Seminarium dla mężczyzn pt. "Wykuwanie bohaterów". Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 8. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Pana Jezusa w piątek 27 września na godzinę 20:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona, od godz. 21 do 23 możliwość spowiedzi. Zakończenie w sobotę o 8.00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

 9. Księża Salezjanie z parafii Świętej Rodziny, zapraszają młodzież i osoby dorosłe na Seminarium Odrodzenia Chrześcijańskiego tj. cykl spotkań, które prowadzą do ożywienia i pogłębienia życia religijnego. Więcej informacji na plakacie.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony:  Zbigniew BETA, lat 66. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…