Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

  • We wtorek święto Stygmatów św. Franciszka.

  • W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

  • W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

  • W sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 2. Bardzo dziękujemy za spontaniczną pomoc przy sprzątaniu kościoła, po demontażu okien witrażowych.

 3. Pierwsze spotkanie rodziców  dzieci z klas trzecich, podczas którego będą zapisy do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 19 września o godz. 19 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

 4. W piątek (20 września) przypada 42 rocznica śmierci Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, którego proces beatyfikacyjny jest w toku.

 5. Także w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na modlitwę o uzdrowienie.

 6. Weekendowy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w piątek, 20 września o godz. 17.30, na salkach koło kawiarenki Wieczernik.

 7. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa, w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 13.00. Po Mszy św. indywidualne błogosławienie par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 8. Także w przyszłą niedzielę (22.09) swoje imieniny obchodzić będzie nasz proboszcz - br. Tomasz Wołoszyn. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona 23 września (w poniedziałek) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 9. Wciąż zachęcamy do zakupienia poszerzonego reprintu książki o. Jerzego Rumaka, pt. „Wspomnienia pilskie”. Książkę w cenie 30 zł, podobnie jak aktualną prasę można nabyć u ministrantów lub w zakrystii.

 10. Kino Helios zaprasza na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Seans odbędzie się 25 września b.r. o godz. 19.00. Szczegóły, m.in. dotyczące promocyjnej ceny biletów, w gablocie przed kościołem.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: +Czesław BUDZIŃSKI, lat. 96; +Helena DRZYCIMSKA, lat 96. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…