Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019

Serdecznie witamy w naszej parafii s. Kingę Szelongowicz – Serafitkę i życzymy jej wielu łask Bożych w nowym miejscu pracy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 2. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 3. Rodziców uczniów klas ósmych, chcących zapisać swoje dzieci do bierzmowania, prosimy o przyjście z dzieckiem w najbliższy czwartek do domu katechetycznego w godzinach od 19.30 do 20.00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 5. Młodzież Oazowa rozpocznie swój rok formacyjny w piątek (6 września) o 19.15, natomiast Oaza Dzieci Bożych w sobotę (7 września) o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci.

 6. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 7. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 8. Zapraszamy i zachęcamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych pod hasłem Jesteś marzeniem Boga, które odbędzie się w Skrzatuszu dnia 14 września. Prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. Natomiast w niedzielę 15 września o godz. 6.00, spod naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu. Ponadto wraz z parafią św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Pile, organizujemy w niedzielę wyjazd autokarowy do Skrzatusza o godz. 9.00, koszt 10 zł. Zapisy na przejazd również w zakrystii.

 9. Osoby po pierwszym roku przygotowania do bierzmowania prosimy o zdawanie indeksów w zakrystii.

 10. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. Czy wiesz, kim jesteś? Bóg ma dla ciebie bardzo ważną wiadomość, odbędzie się 10 września. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 11. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, rozpocznie się w piątek 20 września o godz. 17.30. na salkach koło kawiarenki wieczernik.

 12. Zachęcamy do zakupienia książki pt. „Wspomnienia pilskie”. Za 30 zł. można ją nabyć w zakrystii i w kiosku przy wyjściu z kościoła.

 13. Również w kiosku przy wyjściu z kościoła są do nabycia diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2020 w cenie 10 zł.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony:  Andrzej MARKIEWICZ, lat 62. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…