Ogłoszenia duszpasterskie


XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej.

  • We wtorek wspominamy św. Monikę, matkę św. Augustyna.

  • W środę uroczystość św. Augustyna, biskupa doktora Kościoła.

  • W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Elizeusz Martynów, nasz senior. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona 26 sierpnia (w poniedziałek) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 3. Również dzisiaj, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.

 4. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w czwartek, w godzinach przedpołudniowych (od 11.00 do 12.00). Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 7. Informujemy, że zgodnie z decyzją Siostry Prowincjalnej - Zgromadzenia Sióstr Serafitek, s. Benigna Zahrt została skierowana do pracy w Chodzieży. Dziękujemy jej za obecność w naszej parafii i życzymy wielu Łask Bożych. Pamiętajmy o niej 1 września w dniu jej imienin.

 8. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 9. W ubiegłą niedzielę na remont witraży zebraliśmy 6320 zł. W przelewach na konto parafialne i od innych darczyńców otrzymaliśmy 6350 zł i 90 gr. W sumie 12670 zł i 90 gr. Serdecznie dziękujemy!

 10. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy świętych, słowo będzie głosić ks. dr Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu Matki Bożej Bolesnej. Współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł.

 11. Kończą się wakacje. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży i nauczycieli zostanie odprawiona w niedzielę 1 września:

  • o godz. 11.30 dla przedszkolaków i uczniów Szkół Podstawowych. Podczas tej Mszy św. poświęcimy przybory szkolne i tornistry.

  • a o godz. 19.00 dla młodzieży.

 12. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, rozpocznie się w piątek 20 września o godz. 17.30. na salkach koło kawiarenki wieczernik.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni:  Czesław SZYŁOBRYT, lat 861; Joanna BRATKOWSKA, lat 36; Genowefa HAŁAS, lat 89 i Kazimierz PASTERNAK, lat 69. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…