Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Marty.

  • W środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

  • W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  • W piątek święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 7. 1 sierpnia, w godzinach wieczornych, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 8. W dniach od 3 do 4 sierpnia br. Szkoła Policji w Pile organizuje obchody Święta Policji połączone z oddaniem do użytku akademika. Więcej informacji na plakacie przed kościołem. Również w gablocie przed kościołem wywieszony jest apel Komendy Powiatowej Policji w Pile. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Halina PRZYBYSZ, lat 70 i Ireneusz MAJEWSKI, lat 50. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…