Ogłoszenia duszpasterskie


XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2019

 1. Z racji przypadającego w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po Mszach św. o godz.: 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00, przed naszym kościołem będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.

  • We wtorek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

  • W środę wspomnienie św. Kingi dziewicy.

  • W czwartek święto św. Jakuba Apostoła.

  • W piątek wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP.

 3. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. W środę 24 lipca o godz. 11.00 w parafii św. Stanisława Kostki odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji Święta Policji, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności policjantów, pracowników oraz ich rodziny.

 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont witraży w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 6. Zachęcamy do zakupienia książki pt. „Wspomnienia pilskie”. Za 30 zł. można ją nabyć w zakrystii i w kiosku przy wyjściu z kościoła.

 7. Jak co roku, 1 sierpnia, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Wiesław MICHALSKI, lat 65. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…