Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Zwykła - 27.01.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  - w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko
  - w sobotę – Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie świec. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę za nas - Braci, jak i za nasze Siostry. Ofiary zbierane wtym dniu będą przenaczone na potrzeby sióstr klauzurowych.

 2. Dzisiaj (w niedzielę) swoje imieniny obchodzi br. Jerzy Marć. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 3. Wszystkich, którzy zgłosili się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą nasza parafia organizuje w październiku tego roku oraz inne osoby zainteresowane tym wyjazdem zapraszamy na spotkanie informacyjne, które będzie dzisiaj (niedziela) o godz. 17:00 w domu katechetycznym.

 4. W najbliższą środę, 30 stycznia, o godz. 19.15 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy rodziców obu grup.

 5. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii.

 6. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych będzie w środę o godz. 19 w domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się w godzinach porannych. Br. Łukasz Stec odwiedzi swoich chorych w czwartek 7 lutego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 8. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 9. W sobotę będzie spotkanie z katechezą dla dzieci komunijnych o godz. 12-tej w salce parafialnej.

 10. Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.

 11. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w piątek 1 lutego o godz. 17.30 w naszym domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Halina Górna-Świtalska, lat 70 i Bogdan Łoboda, lat 61. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …