Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

  • - w niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.

 2. W środę zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18.30.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych.

 5. Informujemy, że ze względu na trwającą kolędę w pierwszy piątek miesiąca, nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu tylko w godzinach porannych.

 6. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy jak również na opłatkowe spotkanie po Mszy św., zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 7. W Uroczystość Trzech Króli siostry Serafitki, jak co roku będą rozprowadzać kadzidło i kredę.

 8. W niedzielę 6 stycznia, w Pile po raz trzeci wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami miasta na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta.
  Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Kolor naszej parafii to kolor zielony.
  Organizatorzy imprezy zwracają się z ogromną prośbą o upieczenie kilku ciast przez każdą parafię. Słodkie przysmaki, prosimy o dostarczenie do soboty (5 stycznia) do godz. 13.00, do Regionalnego Centrum Kultury - Fabryka Emocji. Zdeklarowane osoby do wypieku ciast, prosimy o potwierdzenie u s. Bogny.

 9. Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

 10. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

  02.01.2019 (środa)

  • ul. Malczewskiego 2, 3, 4 i 5

  • ul. Wawelska numery nieparzyste 1 – 29

  03.01.2019 (czwartek)

  • ul. Wawelska numery nieparzyste 37 – 59

  • ul. Wawelska numery parzyste 4 – 38

  04.01.2019 (piątek)

  • ul. Wawelska numery parzyste 40 – 62
  • ul. Łowiecka 4, 6 i 16

  05.01.2019 (sobota)

  • ul. Łowiecka 8, 10, 12, 14 i 17

  Kolęda jest czasem modlitwy, spotkania, wzajemnego słuchania i błogosławieństwa. Pragniemy się spotkać z wszystkimi domownikami. Prosimy o przygotowanie ewentualnych pytań. Jeśli w domu są dzieci w wieku szkolnym, prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Dobrym zwyczajem jest, że spotykamy się przy stole nakrytym białym obrusem, z krzyżem, świecami, Biblią, wodą święconą i kropidłem. W soboty i niedziele kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

 11. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję "List do św. Mikołaja" i sprawili radość dzieciom, które w tym roku pisały listy. Bóg zapłać!

 12. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. „Mała rzecz – duża zmiana – jedna rzecz, jedno słowo, a zmienia się kierunek w twoim życiu", odbędzie się 08 stycznia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 12 października 2019 r. Szczegółowy program można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z bratem Łukaszem lub Sławomirem.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Jan KLĘSK, lat 70 i Barbara SOBCZAK, lat 80. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają...