Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018

 1. Dzisiaj po Mszy św. młodzież Oazowa będzie śpiewać kolędy przed naszym kościołem a wolontariusze ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4, rozprowadzają sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Dochód z powyższych akcji przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji zimowych i cele charytatywne.

 2. Już dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować:

  • - ministrantom, grupom parafialnym, wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w świąteczne sprzątanie i wystrój kościoła.
  • - Siostrom: Bognie i Salomei, panom: Karolowi, Kornelowi i Konradowi za przygotowanie szopki.
  • - Panu Jarkowi – leśniczemu, za piękne choinki w kościele.
  • - Naszej parafiance, za własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.
  • - Grupie Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 (opiekunom i młodzieży), za kwestowanie w sklepach, przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom z naszej parafii. Wszystkim, za wszelkie dobro okazane w tych dniach, serdecznie dziękujemy.
 3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w poniedziałek - Wigilia. W tym dniu, okazja do spowiedzi tylko do godz. 12.00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00.
  • - we wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • - w środę (drugi dzień świąt), święto św. Szczepana.
  • - w czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.
  • - w niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. W naszej parafii jest to dzień odnowienia Sakramentu Małżeństwa. Na każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Wizytę duszpasterską zwaną – KOLĘDĄ, rozpoczniemy 27 grudnia.

  Plan kolędy na najbliższy tydzień:

  27.12.2018 (czwartek)
  ul. Tczewska
  ul. Chałubińskiego

  28.12.2018 (piątek)
  ul. Śmiłowska
  ul. Kaczorska
  ul. Wągrowiecka
  ul. Tucholska numery nieparzyste

  29.12.2018 (sobota)
  ul. Tucholska numery parzyste
  ul. Karpacka
  ul. Grabowa numery nieparzyste 11 – 21

  30.12.2018 (niedziela)
  ul. Grabowa numery parzyste 12 – 16
  ul. Chojnicka
  ul. Malczewskiego 7

  Kolęda jest czasem modlitwy, spotkania, wzajemnego słuchania i błogosławieństwa. Pragniemy się spotkać z wszystkimi domownikami. Prosimy o przygotowanie ewentualnych pytań. Jeśli w domu są dzieci w wieku szkolnym, prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Dobrym zwyczajem jest, że spotykamy się przy stole nakrytym białym obrusem, z krzyżem, świecami, Biblią, wodą święconą i kropidłem. W soboty i niedziele kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

 5. W niedzielę 30 grudnia na godz. 18.15 Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na franciszkańską adorację Bożej Dzieciny w żłóbku.

 6. Zachęcamy do nabycia najnowszego, świątecznego numeru Głosu św. Antoniego. Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, oprócz tego Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, plan kolędy a dla dzieci krzyżówka konkursowa. Zachęcamy do lektury!

 7. W zakrystii i sklepiku można nabyć opłatki wigilijne.

 8. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu zebraliśmy 3950 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy przekazują pieniądze na nasze konto parafialne.

 9. Dzień Skupienia dla członków Parafialnych Zespołów Synodalnych z naszego dekanatu, odbędzie się w naszej parafii w sobotę 29 grudnia o godz. 10.00.

 10. W dniu 6 stycznia 2019 r. w Pile po raz trzeci wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami miasta na pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta.
  Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Kolor naszej parafii to kolor zielony.
  Organizatorzy imprezy zwracają się z ogromną prośbą o upieczenie kilku ciast przez każdą parafię. Słodkie przysmaki, prosimy o dostarczenie do soboty (5 stycznia) do godz. 13.00, do Regionalnego Centrum Kultury - Fabryka Emocji. Zdeklarowane osoby do wypieku ciast, prosimy o potwierdzenie u s. Bogny.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostały odprowadzone: Maria TRZASKAWKA, lat 75 i Grażyna PECOLD, lat 62. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …

Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia prawdziwej radości z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.