Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Adwentu - 16.12.2018

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną odprawiać będziemy od poniedziałku do środy o godz.: 6.45, 9.00, i 18.30. Zachęcamy do skorzystania z czasu rekolekcji celem odnowy życia duchowego.

 2. Dzisiaj, po Mszach św., Młodzież Franciszkańska sprzedawać będzie za dobrowolną ofiarą miodowe opłatki na wigilijny stół. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na cele formacyjne i dofinansowanie rekolekcji letnich.

 3. Zapraszamy wszystkich na jutrznię przygotowaną przez wspólnoty neokatechumenalne, od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.

 4. W czwartek będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 5. Do chorych, którzy nie są objęci posługą w pierwsze czwartki i piątki miesiąca, udamy się w piątek, 21 grudnia, w godzinach porannych. Adresy zainteresowanych osób można składać w zakrystii i kancelarii.

 6. Pragniemy, aby nasza świątynia na czas Bożego Narodzenia była przystrojona i czysta, dlatego zwracamy się do Was o pomoc w dekorowaniu i w sprzątaniu kościoła, które odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.

 7. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 8. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., Młodzież Oazowa będzie śpiewać kolędy przed naszym kościołem. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji podczas ferii zimowych.

 9. Czcicieli św. Ojca Pio, zapraszamy na niedzielną Mszę św. o godz. 19.00. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 10. Gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, który przygotuje nasze serca na pełne przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy tego sakramentu na ostatni moment, długie kolejki w ostatniej chwili nie sprzyjają dobrej spowiedzi.

  Porządek spowiedzi w najbliższym tygodniu jest następujący:

  • - od poniedziałku do czwartku – od godz. 6.30 do 9.30 i od 17.00 do 19.00;

  • - w piątek - od godz. 6.30 do 9.30 i od 15.00 do 19.00;

  • - w sobotę - spowiedź całodzienna - od godz. 6.30 do 19.00, z przerwą od 12.30 do 14.00;

  • - w niedzielę spowiadamy na wszystkich Mszach św.

 11. W zakrystii i sklepiku można nabyć świece Caritas i Opłatki Wigilijne.

 12. Wizytę duszpasterską zwaną KOLĘDĄ, rozpoczniemy wyjątkowo w tym roku 27 grudnia.

 13. W przyszłą niedzielę pojawi się nowy, świąteczny numer Głosu św. Antoniego. Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, oprócz tego Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej i plan kolędy. Już dziś zachęcamy Was do lektury!

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Stanisława WĄDŁOWSKA, lat 94; Marian JACIUBEK, lat 79 i Janina KOCHANEK, lat 64. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …