Ogłoszenia duszpasterskieBoże Narodzenie 2016

 • Zapraszamy do odwiedzenia "Żywej Szopki" na krużganku klasztornym.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy: s. Zelii, pani Joli, panu Robertowi, panu Mirkowi, grupie dekoracyjnej, ministrantom, grupom parafialnym i wszystkim zaangażowanym w świąteczny wystrój kościoła, przygotowanie szopki w kościele i żywej szopki na krużgankach. Panu Jarkowi – leśniczemu, za choinki w kościele i zwierzęta do żywej szopki. Pani katechetce - Basi Jankowskiej i młodzieży z Gimnazjum nr 5, za przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom. Wszystkim za wszelkie dobro serdecznie dziękujemy.
 1.  W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro drugi dzień świąt, Święto św. Szczepana.
  – we wtorek święto Jana Apostoła i Ewangelisty.
  – w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  – w piątek uroczystość Świętej Rodziny, jest to dzień Odnowienia Sakramentu Małżeństwa. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy jak w dzień powszedni, o godz.: 7:00, 8:00, 9:00 i 18:30. Na każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy pary małżeńskie w tym dniu na Mszę św.
  – przyszła Niedziela to Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 2. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30.
 3. W sobotę (31 grudnia) po Mszy św. o godz. 9.00, jak również po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 4. Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.
 5. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru "Głosu św. Antoniego". Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, plan kolędy a dla dzieci krzyżówka konkursowa. Zachęcamy do lektury!
 6. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 2 stycznia.
 7. 6 stycznia w Pile po raz pierwszy wyruszy Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 15.00 na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu dziecięcego zespołu - ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter religijny, teatralny i integracyjny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno-ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Naszej parafii przypadł kolor zielony. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Zachęcamy także rodziców, by przebrali swoje pociechy w stroje z epoki (w kolorze zielonym) i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian: Marta POLUSZYŃSKA lat 96, Roman HŁYWA lat 69, Czesław KRÓL lat 65 i Teresa SIEDLOK lat 78. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…

IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016

Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej TAU rozprowadza wigilijne opłatki z miodem. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich rekolekcji wakacyjnych.

 1.  W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – w piątek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. na godz. 18.30.
  – w sobotę Wigilia. Pamiętajmy w tym dniu o wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00.
 2. Plan spowiedzi przed świątecznej:
  – od poniedziałku do środy - spowiadamy od godz. 17.00;
  – w czwartek - od godz. 15.00;
  – w piątek - spowiedź całodzienna - od godz. 6.30 do 19.00, z przerwą od 12.30 do 14.00;
  – w sobotę (w wigilię) - spowiadamy od godz. 6.30 do 12.00.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu otwarta będzie:
  – we wtorek - w godz. od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00
  – i w czwartek tylko od godz. 11.00 do 12.00.
 4. W zakrystii i sklepiku można nabyć świece Caritas i Opłatki Wigilijne.
 5. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 2 stycznia.
 6. Zachęcamy do nabycia najnowszego, świątecznego numeru "Głosu św. Antoniego". Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, oprócz tego Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, plan kolędy a dla dzieci krzyżówka konkursowa. Zachęcamy do lektury!
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian: Wiesław JANUSZEWSKI lat 80, Teresa CZYŻEWSKA lat 70 i Jan KOZUŃ lat 68. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…

III Niedziela Adwentu – 11.12.2016

Dzisiaj wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz młodzież z Koła Misyjnego Gimnazjum nr 5, będą sprzedawać ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele misyjne. Z kolei na krużgankach naszego klasztoru można zakupić dewocjonalia, produkty pochodzące z Ziemi Świętej, a dokładnie z Betlejem. Zachęcamy do zakupów by w ten sposób wesprzeć katolików tam mieszkających.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  – w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
 2. W środę o godz. 19.00, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 3. Również w środę o godz. 19:30 w kościele spotykają się kandydaci do bierzmowania z obu grup: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Na wspólne spotkanie zaproszeni są również rodzice i młodzież.
 4. W piątek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau, będzie rozprowadzać opłatki z miodem. Zbierane przy tej okazji ofiary posłużą jako wsparcie w wyjazdach rekolekcyjnych dla tej wspólnoty.
 6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 7. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne.
 8. Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Stanu Wojennego odbędzie się 16 grudnia o godz. 18:00 w Kościele św. Rodziny w Pile. Po Mszy św. zapraszamy na koncert Andrzeja Kołakowskiego.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczyste poświęcenie Skweru Kard. Ignacego Jeża. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki 18 grudnia o godz. 10.30. Po Mszy św. Bp. Edward Dajczak, poświęci skwer przy skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i ul. Browarnej.
 10. Za tydzień ukarze się nowy numer Głosu św. Antoniego
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności spośród naszych parafian: Jan BRAKSATOR lat 63. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …

II Niedziela Adwentu – 04.12.2016

Dzisiaj przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek wspomnienie św. Mikołaja 
  – w środę wspomnienie św. Ambrożego;
  – w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Z tej okazji wspólnota Braci Kapucynów, Sióstr Serafitek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, WF Tau, MF Tau, Rycerstwa Niepokalanej i Oazy Młodzieżowej, odnowi swoje śluby i przyrzeczenia na mszy św. o godz. 18.30, której przewodniczyć będzie nasz Minister Prowincjalny Br. Tomasz Żak.
  – W tym dniu również zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godzina Łaski dla świata, które odprawimy o godzinie 12.00. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  – w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 6.45, 9.00, i 18.30. Przy tej okazji zachęcamy do zakupienia książek autorstwa naszego rekolekcjonisty br. Piotra Kwiatka (można je nabyć w sklepiku przy wyjściu z kościoła. Cena książek to: 20 zł). Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 6.30 do 10.00 i od 17.00 do 19.30.
 3. Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę o 18.30.
 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych a po niej na nabożeństwo.
 5. W sobotę 10 grudnia odbędą się spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej. O godz. 10.00 przychodzą dzieci ze szkoły nr 4 i te, które pójdą do Komunii w pierwszej grupie, o godz. 11.00 dzieci ze szkoły nr 2 i te, które pójdą do Komunii w drugiej grupie. Natomiast w niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o 11.30 będzie poświecenie medalików. Po Mszy św. Krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Grupa Ojca Pio spotyka się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W najbliższą niedzielę, uczniowie z Koła Misyjnego Gimnazjum nr 5 oraz wolontariusze ze szkoły Podstawowej nr 2, po każdej Mszy św., będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na misje Braci Kapucynów w Afryce.
 8. W dniach 9 - 10 grudnia wolontariusze z Gimnazjum nr 5 w Pile, będą kwestować w sklepach „Biedronka” przy ul. Bydgoskiej i Tczewskiej oraz „Lewiatan” przy ul. Tucholskiej. Zebraną żywność młodzież spakuje w paczki i rozniesie najuboższym rodzinom z terenu naszej parafii. W naszym kościele przy zakrystii wystawiony jest kosz do którego można składać produkty na powyższy cel.
 9. Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez dzieci wraz z rodzicami. Wykonane prace należy przynieść do soboty – 17 grudnia
 10. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne.
 11. Pilskie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim pod tytułem: „Uwierzyć w Miłość"–  czy miłość w XXI wieku jest możliwa? Spotkanie odbędzie się 14 grudnia w Akademickim Kościele Dobrego Pasterza o godzinie 19:00, na ulicy Złotej 1 w Pile. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach.
 12. Adwentowe Czuwanie Młodzieży, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20:00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian:Elżbieta ŚRÓDA lat 60, Gabriela GOSTYŃSKA lat 52, Krzysztof KOZŁOWSKI lat 55, Antoni CHYLIŃSKI lat 65 i Antoni KORKUĆ lat 69. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …