Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Nedziela Zwykła 30.09.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  - we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  - w środę wigilia Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na nabożeństwo Transitus – upamiętniające przejście do nieba św. Franciszka, które odbędzie się po wieczornej Mszy św;
  - w czwartek Uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu. Informujemy, że w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30;
  - w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;

 2. W minioną niedzielę na remont witraży zebraliśmy 6820 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazali 1950 zł na nasze konto parafialne. W sumie zebraliśmy 8770 zł.

 3. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 8. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 9. Zapraszamy na krótki występ Łukasza Karaudy. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, zaraz po Mszy św. o godz. 10.00.

 10. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę - 7 października - na Mszy św. o godz. 11.30.

 11. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. „Relacje, z trudnymi osobami. Jak radzić sobie z krytyką innych?" odbędzie się 09.10.2018. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 12. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w międzyszkolno-parafialnym konkursie na różaniec wykonany własnoręcznie. Prosimy o przy-niesienie podpisanych prac do szkoły nr 2 i nr 4 do katechetów, najpóźniej do 15 października, albo do kościoła do 19 października. Wybór najlepszych prac odbędzie się w niedzielę, 21 października, a rozdanie nagród 28 października.

 13. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza młodzież, studentów i ludzi młodych duchem na rekolekcje akademickie JEZUS-KLER-JA, które odbędą się w dniach 14-16 października br., o godz. 19.00, w Kaplicy Dobrego Pasterza przy ul. Złotej 1. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Halina WIECZOREK-NAJDOWSKA, lat 90; Beata KRASA, lat 41; Urszula KAWA, lat 68; Zdzisław SKARUPSKI, lat 58 i Tadeusz SIEK, lat 65. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …