Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek święto Stygmatów św. Franciszka; 
  - we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. Proboszcz parafii Św. Stanisława Kostki w Pile, zaprasza w tym dniu na Mszę św. odpustową o godz. 18.30, której przewodniczyć będzie ks. bp. Krzysztof Zadarko. Ponadto w dniach od 16 do 18 września u naszych sąsiadów, odbędzie się Triduum rekolekcyjne z okazji 450 lecia śmierci świętego Patrona.
  - w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim, Pawła i Towarzyszy;
  - w piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  - w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Santhia, prezbitera;
  - w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Ojca Pio kapucyna, stygmatyka. W tym dniu przypada 50 rocznica śmierci św. Ojca Pio. Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. o. Pio zostanie odprawiona o godz. 19.00. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie w kościele lub w zakrystii.

 2. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się 19 września (środa) o godzinie 19.20 w kościele. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa. Prosimy aby kandydatom towarzyszył rodzic lub opiekun prawny.

 3. W czwartek przypada 41 rocznica śmierci Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, którego proces beatyfikacyjny jest w toku. W tym dniu modlić się będziemy o jego rychłą beatyfikację.

 4. Pierwsze spotkanie rodziców  dzieci z klas trzecich, na którym będą zapisy do I Komunii św. będzie w czwartek 20 września o godz. 19.10 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

 5. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek, 21 września, o godz. 17.30.

 6. W najbliższą sobotę swoje imieniny obchodzić będzie proboszcz - br. Tomasz Wołoszyn. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona 24 września (w poniedziałek) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 7. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont witraży w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 9. Dzisiejsze rodziny muszą zmagać się z wieloma trudnościami, między innymi w przekazywaniu wiary dzieciom. Doskonałą pomocą mogą być wspólnoty małżeństw, wzajemnie się wspierających, zrzeszonych w Kręgach Domowego Kościoła. Małżonków chętnych do udziału w takiej formacji prosimy o pozostawienie kontaktu w zakrystii.

 10. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie przed kościołem. Zapisy u br. Łukasza Steca i w godzinach urzędowania kancelarii, u proboszcza.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Apolonia MNICH, lat 95; Elżbieta ANDRZEJCZAK, lat 70 i Stanisław MIGDALCZYK, lat 69. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie … Niech odpoczywają …