Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela Zwykła - 29.07.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
  - w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  - w czwartek święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
  - w sobotę wspomnienie, św. Jana Marii Vianeya, prezbitera, patrona proboszczów. W tym dniu polecajmy w modlitwie proboszczów naszego miasta;

 2. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 7. W minioną niedzielę na remont witraży zebraliśmy 3307 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.

 8. 1 sierpnia, w godzinach wieczornych, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 9. Żywy Różaniec zaprasza na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w: Świętej Lipce; Gietrzwałdzie; Rywałdzie Królewskim; Oborach; Toruniu. Termin 22 – 23 września. Koszt 230 złotych (przy zapisie 100 złotych). Zapisy w zakrystii.

 10. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie przed kościołem. Zapisy w godzinach urzędowania kancelarii, u br. Tomasza Wołoszyna.

 11. 1 sierpnia, w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na placu przy ul. Okrzei (koło samolotu) o godz. 16.30, odbędzie się wydarzenie pt. “Żywy symbol Polski Walczącej”. Organizatorzy zapraszają wszystkich parafian. Razem oddajmy hołd poległym powstańcom.

 12. Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe do udziału w Wakacyjnej Szkole Biblijnej, którą poprowadzi o. Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii. Rekolekcje odbędą się w Parafii Świętej Rodziny w Pile w dniach 10 – 13 sierpnia. Więcej informacji na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii Świętej Rodziny.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Krystyna SZYMAŃSKA lat 71. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…