Ogłoszenia duszpasterskie


XVI Niedziela Zwykła - 22.07.2018

Z racji przypadającego w środę wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po Mszach św. o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00, przed naszym kościołem będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek święto św. Brygidy, patronki Europy;
  - we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  - w środę święto św. Jakuba, Apostoła;
  - w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

 2. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30.

 4. Jak co roku, 1 sierpnia, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 5. Żywy Różaniec zaprasza na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w: Świętej Lipce; Gietrzwałdzie; Rywałdzie Królewskim; Oborach; Toruniu. Termin 22 – 23 września. Koszt 230 złotych (przy zapisie 100 złotych). Zapisy w zakrystii.

 6. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie przed kościołem. Zapisy w godzinach urzędowania kancelarii, u br. Tomasza Wołoszyna.

 7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Stefania SŁOMCZYŃSKA lat 79. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…