Ogłoszenia duszpasterskie


XV Niedziela Zwykła - 15.07.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
  - w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  - w sobotę św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;

 2. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. W piątek, 20 lipca, będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 4. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszach św. o godz. 10:00, 11:30 i 13:00, przed naszym kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont witraży w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 6. Jak co roku, 1 sierpnia, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 7. Żywy Różaniec zaprasza na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w: Świętej Lipce; Gietrzwałdzie; Rywałdzie Królewskim; Oborach; Toruniu. Termin 22 – 23 września. Koszt 230 złotych (przy zapisie 100 złotych). Zapisy w zakrystii.

 8. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii, u br. Tomasza Wołoszyna, na plakacie i naszej stronie internetowej tutaj.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Michał KŁAK lat 22 i Jan ADAMSKI lat 78. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…