Ogłoszenia duszpasterskie


XIII Niedziela Zwykła - 01.07.2018

 • Serdecznie witamy w naszej parafii br. Michała Drausa, który od lipca przydzielony jest do naszej wspólnoty. Życzymy mu wielu łask Bożych w nowym miejscu pracy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek święto św. Tomasza, Apostoła;
  - w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

 2. We wtorek, 3 lipca, obchodzić będziemy Dzień Rodziny Kapucyńskiej, który zgodnie z tradycją naszego Zakonu, winien być celebrowany uroczyście. Z tej racji szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, s. Serafitki, osoby należące do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, WF Tau, MF Tau i Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, do uwielbienia Pana Boga za charyzmat franciszkański.

 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.30. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w pierwszy piątek miesiąca nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 7. Rycerstwo Niepokalanej przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej w dniach 28 – 29 lipca br. Zapisy w zakrystii do 10 lipca.

 8. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Cena zawiera m.in. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje u br. Tomasza Wołoszyna - proboszcza.

 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu św. Antoniego.

 10. Mamy już lato dlatego prosimy o odpowiedni strój, który nie naruszy godności osoby ani świętego miejsca jakim jest Kościół.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Janusz JABŁOŃSKI, lat 68. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…