Ogłoszenia duszpasterskie


Narodzenie św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w czwartek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;
  - w piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie – wg zwyczaju – na Stolicę Apostolską. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 2. Dekretem Zarządu Krakowskiej Prowincji Kapucynów, od 1 lipca, br. Marek Zimny będzie przeniesiony do Wałcza. Za posługę w naszej parafii podziękujemy br. Markowi w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30. Informujemy również, że do pracy w naszej parafii został skierowany br. Michał Draus, którego powitamy już za tydzień.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 6. Zapraszamy na historyczne wydarzenie w naszym mieście. 7 lipca o godz. 15.00 przy ul. 11 Listopada 38, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona siostrze Tekli Annie Budnowskiej. Program uroczystości, znajduje się w gablocie przed kościołem.

 7. Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych w Wołczynie w dniach od 16 do 20 lipca. Zapisy w zakrystii.

 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy, w dniach od 1 do 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 180 zł. Zapisy w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile.

 9. Wszystkim parafianom, a szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy udanych wakacji. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Henryk ROSZCZYK lat 86, Antoni ADAMCZYK lat 78 i Genowefa RZEPECKA lat 84. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…