Ogłoszenia duszpasterskie


IX Niedziela Zwykła - 03.06.2018

 • Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi br. Lesław Urbanek, nasz organista. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona 11 czerwca (w poniedziałek) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszego brata.

 • Dzisiaj po każdej Mszy św., Klerycy z Koszalina kwestują na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Za okazaną hojność serdeczne Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała oraz w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z procesją eucharystyczną. Do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych zachęcamy dziewczynki sypiące kwiatki.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie modlitwa o uzdrowienie.
  - w sobotę - Wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

 3. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo ziół i wianków.

 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i TV Trwam.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Br. Łukasz do swoich chorych uda się w godzinach porannych.

 6. Msza św. dla grupy O. Pio w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po mszy św. spotkanie formacyjne.

 7. 13 czerwca przeżywać będziemy odpust parafialny. Chcemy, aby była to okazja do wspólnego świętowania i jeszcze lepszego poznania patrona naszej parafii – św. Antoniego. Od przyszłej niedzieli do 13 czerwca, br. Robert Krawiec, kapucyn, poprowadzi TRIDUUM PRZED ODPUSTEM ŚW. ANTONIEGO. W ramach naszego odpustu, serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na krużgankach naszego klasztoru od godz. 15.00. Zachęcamy do czynnego udziału w obchodach uroczystości odpustowych naszej parafii.

 8. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 8 czerwca, w piątek o godz. 17.30, w salkach katechetycznych.

 9. W niedzielę (10 czerwca) przejdzie ulicami naszego miasta "Marsz dla Życia i Rodziny". Jest to przede wszystkim święto rodzin. Dlatego publicznie chcemy manifestować radość z powołania do życia w rodzinie. Maszerujemy po to, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny. Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci nienarodzone. Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w naszym kościele. Po Eucharystii uczestnicy Marszu wyruszą w kierunku Placu Zwycięstwa. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

 10. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni organizujemy w dniach od 16 do 20 lipca Spotkanie Młodych w Wołczynie. Wołczyn jest imprezą promującą wartości chrześcijańskie. To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem, św. Franciszkiem oraz z drugim człowiekiem. To także dobra zabawa: wspaniałe koncerty i niezapomniany klimat pola namiotowego. Zapisy w zakrystii. Młodzież zapraszamy również na liczne rekolekcje organizowane przez naszych braci. Szczegóły są na ulotkach rozdawanych przez młodzież przed kościołem.

 11. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje, w dniach 19-21 lipca, pielgrzymkę do Częstochowy, Górki Przeprośnej i Świętego Krzyża (koło Kielc). Koszt ok. 280 zł, wyżywienie częściowo we własnym zakresie. Zapisy do 15 czerwca w zakrystii, z zaliczką 140 zł.

 12. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. „Relacje, które dają wolność. Sztuka komunikacji z resztą świata.” odbędzie się 12.06.2018. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swą obecnością przyczynili się do uświetnienia obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania należą się Panu Karolowi i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarza przy naszym kościele. Dziękujemy także dziewczynkom sypiącym kwiaty i ministrantom uczestniczącym w procesji miejskiej.

 14. Młodzież oazowa serdecznie dziękuje za wsparcie rekolekcji wakacyjnych. Młodzież zebrała 3313, 98 zł. i 5 euro.

 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Bronisław Engelbrecht, lat 86. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…