Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

 • Dzisiaj po Mszach św., młodzież oazowa prowadzi zbiórkę, która przeznaczona będzie na dofinansowanie rekolekcji letnich.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  - w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 11.30, której nie odprawimy ze względu na trwającą w tym samym czasie procesję. O godz. 9.30 Msza św. przed kościołem św. Rodziny, a po niej nastąpi procesja ulicami Piły. Zakończenie przy naszym kościele około godz. 12.30;
  - w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika

 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, a od 1 czerwca w nabożeństwach czerwcowych o godz. 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 18.30.

 3. Msza św. Wypominkowa, odbędzie się w środę o godz. 18.30.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się w najbliższy piątek w godzinach porannych i w czwartek 7 czerwca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 6. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Mszę św. wynagradzającą w sobotę o godz. 9.00.

 7. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które chciałyby pojechać na rekolekcje wakacyjne Oazy Dzieci Bożych. Są to rekolekcje dla dzieci z IV i V klasy Szkoły Podstawowej. Spotkanie będzie dotyczyć zapoznania rodziców z tą formą wypoczynku, jak i zatroszczenia się o bezpieczną podróż. Serdecznie zapraszamy dzieci na rekolekcje.

 9. W minioną niedzielę na prace remontowe krużganków zebraliśmy 3480 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.

 10. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie młodych - Lednica 2018. Odbędzie się ono 2 czerwca. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

 11. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 8 czerwca w piątek o godz. 17.30. na salkach katechetycznych.

 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy krótki reportaż o 15-leciu działalności naszej parafialnej gazety „Głosu św. Antoniego”.

 13. Parafia św. Stanisława Kostki zaprasza na 3 Festyn Parafialny, który odbędzie się po procesji Bożego Ciała w czwartek (31 maja) w godzinach od 14.30 do 22.00.

 14. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Motocyklistów do Skrzatusza 2 czerwca.

 15. W związku z wejściem ustawy o ochronie danych osobowych informujemy, że wszelkie dokumenty kancelaryjne będą wydawane jedynie osobom pełnoletnim, których dotyczą; gdy dotyczą małoletnich – ich rodzicom lub prawnym opiekunom; innym – wyłącznie na podstawie pisemnego pełnomocnictwa udzielonego przez w/w osoby.

 16. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…