Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

 • Dzisiaj o godz. 15.00 na pl. Konstytucji 3 Maja (przy fontannie), odbędzie się 2 Pilski Fishmob (czyt. Fiszmob) pod hasłem „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. Idea takich corocznych spotkań w bliskości urodzin Wielkiego Papieża Polaka, zrodziła się w sercu śp. o. Jana Góry i jest kontynuowana przez Ruch Lednicki. Zapraszamy wszystkich pilan, by w białych ubraniach razem, krokiem poloneza i wszystkich tańców lednickich podziękować Dobremu Bogu w 98 rocznicę urodzin za św. Jana Pawła II i w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 • Również dzisiaj, o godz. 19.00, w Regionalnym Centrum Kultury przy placu Staszica w Pile, odbędzie się koncert charytatywny Polskiej Opery Królewskiej na rzecz powstającego pilskiego Hospicjum.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek Święto N.M.P. Matki Kościoła,
  - w środę Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu,
  - w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
  - w następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30.

 3. W środę zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie lub w zakrystii.

 4. Młodzież, która chciałby się dowiedzieć coś więcej na temat oazowych rekolekcji letnich, zapraszamy w piątek, 25 maja o 19.15 do kawiarenki „Wieczernik" na specjalną prezentację promującą wakacyjne rekolekcje, przygotowaną przez oazowiczów z naszej parafii. Pragnienie młodzieży podzielenia się własnym doświadczeniem wynika z przekonania, że taka forma wypoczynku jest najlepszą inwestycją w rozwój ludzki i duchowy.

 5. W sobotę 26 maja, w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, odbędzie się 6 Diecezjalny Dzień Dziecka, z udziałem księdza biskupa Edwarda Dajczaka. W programie jest Msza św., przedstawienie teatralne i różne atrakcje dla dzieci. Rozpoczęcie spotkania o godz. 11.00. Dojazd we własnym zakresie.

 6. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 7. Również w przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, młodzież oazowa będzie prowadzić zbiórkę, która przeznaczona będzie na dofinansowanie rekolekcji letnich. Prosimy o wsparcie naszej młodzieży.

 8. Za tydzień kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej, aby wypełnić przykazanie kościelne.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 10. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie młodych - Lednica 2018. Odbędzie się ono 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 11. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje, w dniach 19-21 lipca pielgrzymkę do Częstochowy, Górki Przeprośnej i Świętego Krzyża (koło Kielc). Koszt ok. 280 zł, wyżywienie częściowo we własnym zakresie. Zapisy do 15 czerwca w zakrystii, z zaliczką 140 zł.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Marianna SOCHACKA lat 91, Wanda STĘPYRA lat 76, Henryk SKORCZYK lat 66, Adam ROGOZIECKI lat 68 i Stanisław ŚLAWSKI lat 71. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…