Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika;
  - w środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  - w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30, z dodatkową Mszą św. o godz. 17.00.
  Również w tym dniu na terenie naszego miasta zostaną odprawione Msze św.:
  • Za mieszkańców Piły w Kościele św. Rodziny o g. 9.30.
  • A o godz. 12.00 ks. bp E. Dajczak, będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej w Parafii NMP Królowej Polski oraz wprowadzi do kościoła relikwie świętych: Franciszka i Hiacynty Marto oraz Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.
  - w piątek wspomnienie św. Floriana, męczennika.

 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 18.30.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19:00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Msza św. dla Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8:30.

 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu św. Antoniego jak również innej prasy katolickiej.

 8. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla Rodzin, pod hasłem „Jak budować dobre relacje w rodzinie?” Warsztaty odbędą się w Skrzatuszu w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Chętne rodziny prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii, do br. Łukasza Steca.

 9. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodych - Lednica 2018. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Jestem” odbędzie się 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 10. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w radosnych spotkaniach ewangelizacyjnych, prowadzonych w każdą niedzielę wielkanocną przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, o godz. 16.00 na Placu Konstytucji 3 Maja. Spotkajmy się, aby usłyszeć Dobrą Nowinę płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa.

 11. Żywy Różaniec zaprasza na 6 Pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 12 maja 2018 roku. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.45. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

 12. Od niedzieli 6 maja odbywać się będą nabożeństwa w rycie wschodnim Kościoła Greckokatolickiego. Nabożeństwa będą odbywać się w kaplicy pw. św. Jana Bosko, ul. Dębowskiego 4 o godzinie 8.00. Opiekę duszpasterską będzie pełnić ks. dr Arkadiusz Trochanowski z parafii greckokatolickiej z Wałcza.

 13. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką do Częstochowy w dniach 11-13 maja. Szczegóły i kontakt na plakacie przed kościołem.

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Jan SZOPIERA lat 94. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…