Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

 • Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj na godz. 15.00 w naszym kościele. Informujemy, że w dniu dzisiejszym za modlitwę lub udział w pobożnych praktykach spełnionych ku czci Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to również Dzień Świętości Życia. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.

 2. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 3. W środę o godz. 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 4. W czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św., w intencji II Synodu Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 5. W przyszłą niedzielę Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 8.30. Po Mszy spotkanie formacyjne.

 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont krużganków klasztornych. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 7. W tym miesiącu Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w trzeci piątek miesiąca, czyli 20 kwietnia.

 8. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 20 kwietnia w piątek o godz. 17.30 na salkach katechetycznych.

 9. Zapraszamy na Mszę św. upamiętniającą 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej i 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Rocznicowa Msza św. zostanie odprawiona we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Św. Rodziny.

 10. Zapisy kolejnego rocznika kandydatów do bierzmowania odbędą się w dniach od 17 do 20  kwietnia (tj. wtorek - piątek), w godz. od 19.00 do 20.00, w domu katechetycznym na salkach. Do zapisów zgłaszają się kandydaci wraz z rodzicami z klas siódmych i drugich gimnazjalnych. Osoby spoza parafii proszone są, aby najpierw zatroszczyć się o zgodę swojego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

 11. 17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile będzie miała miejsce inauguracja cyklu konferencji: Katolicka Rewolucja w Biznesie, cyklu, który będzie miał miejsce w 21 miastach Polski. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Wioletta KARLAK lat 55, Stanisława OZIEMBLEWSKA lat 86, Władysław RYDUCHOWSKI lat 93, Wanda NIEMENCZYŃSKA lat 91, Kazimiera MOSKAL lat 89, Tadeusz ROMANOWSKI lat 61 i Bogdan GRYLL lat 59. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…