Ogłoszenia duszpasterskie


Zmartwychwstanie Pańskie - 01.04.2018

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego.
  - Siostrze Jadwidze i grupie dekoracyjnej za przygotowanie Bożego grobu.
  - Młodzieży Franciszkańskiej TAU za przygotowanie ciemnicy.
  - Br. Markowi, ministrantom, osobom czytającym za perfekcyjnie przygotowaną oprawę liturgiczną.
  - scholii za piękną animację muzyczną.
  - Wszystkim zaangażowanym w świąteczne sprzątanie i wystrój kościoła.
  - Grupie Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 (opiekunom, rodzicom i młodzieży), za kwestowanie w sklepach, przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom z naszej parafii.
  - Wszystkim ofiarodawcom z parafii i klientom ze sklepu BIEDRONKA przy ul. Tczewskiej, dzięki którym powstały paczki. Wszystkim, za wszelkie dobro serdecznie dziękujemy.

 • Serdecznie witamy br. Adama SZMYTA, kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa. Br. Adam pozostanie w naszej parafii do końca maja i będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask Bożych.

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi br. Ryszard Modelski. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszego brata.

 3. W tym tygodniu rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do I Komunii św.:
  - szkoła nr 2 ma pierwszą próbę w środę o 16.30, natomiast
  - szkoła nr 4 w czwartek o 16.30.

 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Radia Maryja i TV Trwam.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy św.

 6. Informujemy, że w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Mszę św. wynagradzającą za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 9.00.

 8. Przyszła niedziela, to Niedziela Bożego Miłosierdzia, kończy ona Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

 9. W Wielki Piątek rozpoczęła się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszej świątyni Nowennę odmawiać będziemy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 10. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 11. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. „Kobieta sukcesu – odkryj możliwości, które w tobie drzemią i stań się osobą, której nic nie powstrzyma” odbędzie się 10 kwietnia. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 12. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 20 kwietnia w piątek o godz. 17.30 na salkach katechetycznych.

 13. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, w najbliższą sobotę (7 kwietnia) w godz. od 10.00 do 13.00, przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły. Informujemy, że od nowego roku szkolnego zostaną otwarte klasy 7 Szkoły Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi!

 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Karolina GRYLL lat 10, Andrzej JARCZYŃSKI lat 63 i Andrzej PAWLASZYK lat 57. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…