Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Palmowa– 25.03.2018

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa.
  - Od poniedziałku do środy spowiadamy w godzinach od 7.00 do 10.00 i od 17.00 do 19.00, a od czwartku do soboty od 7.00 do 17.30. z przerwą od 12.30 do 13.30. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym.
  - W Wielki Czwartek o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, potem adoracja w ciemnicy do 24.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.
  - W Wielki Piątek od 7.00 adoracja w ciemnicy; o 8.00 modlitwa brewiarzowa – jutrznia i godzina czytań, o 15.00 Droga Krzyżowa na krużgankach klasztornych i koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim do 24.00. Bardzo prosimy, aby czuwanie było w ciszy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez prawa dyspensy.
  - W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na krużgankach od godz. 8.00 do 16.00. Podczas święcenia pokarmów, Młodzież Franciszkańska Tau sprzedawać będzie babeczki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji. Czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim od 7.00 do 19.30. O godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa – jutrznia i godzina czytań, a o godz. 20.00 Msza św. Wigilii Paschalnej. Na tę Eucharystię nie zapomnijmy przynieść świec.
  - W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.
  - W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. również według porządku niedzielnego.

 2. Dzisiaj Franciszkański Zakon Świeckich rozprowadza palmy, ofiary przeznaczone będą na potrzeby wewnętrzne wspólnoty.

 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek.

 4. Pragniemy, aby nasza świątynia na czas Świąt Wielkanocnych była piękna i czysta, dlatego zwracamy się do Was o pomoc w sprzątaniu, które odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.

 5. W naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński w dniach od 20 do 22 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 6. Prezydent Piły wraz z Regionalnym Centrum Kultury i sponsorem, zapraszają dzieci na wielkanocne poszukiwanie jajek. Zbiórka uczestników w niedzielę na Wyspie o godz. 15.00 (przy fontannie). Do odnalezienia kilkaset czekoladowych jajek z niespodzianką,

 7. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla Rodzin, pod hasłem „Jak budować dobre relacje w rodzinie?” Warsztaty odbędą się w Skrzatuszu w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Chętne rodziny prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii, do br. Łukasza Steca.

 8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Edward POLKOWSKI lat 71 i Zygmunt SKOTAREK lat 49. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…