Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach MĘKI PAŃSKIEJ.
  - W każdy piątek DROGA KRZYŻOWA:
  • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00,
  • dla dzieci o godz. 17.00,
  • a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15.
  • zachęcamy również do indywidualnego odprawiania drogi krzyżowej na krużgankach naszego klasztoru.
  - Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  - PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy już za tydzień i poprowadzi je br. Roman RUSEK.

 2. Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla szkół podstawowych i gimnazjum z naszej parafii wg. planu podanego w szkołach.

 3. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się w kościele spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Kandydaci starsi uzyskają potrzebne informacje co do bezpośredniego przygotowania do uroczystości przyjęcia tego sakramentu.

 4. Msza św. Wypominkowa, odbędzie się w środę o godz. 18:30.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19:00.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 7. Rycerstwo Niepokalanej spotyka się w sobotę o godz. 9:00 na Mszy św.

 8. W sobotę 3 marca odbędą się spotkania dzieci pierwszokomunijnych w ramach katechezy parafialnej - o godz. 13.00 dla dzieci ze szkoły nr 4 i o godz. 14.00 dla dzieci ze szkoły nr 2. W czasie tych spotkań będzie odbiór alb komunijnych.

 9. Msza św. dla Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8:30.

 10. W minioną niedzielę na ogrzewanie i remont krużganków zebraliśmy 3960 zł. Dziękujemy również za ofiary przesyłane na konto parafialne.

 11. Zapraszamy na Kurs Alpha, który rozpocznie się 28 lutego o godz. 18:30 w Kawiarence Wieczernik. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa do br. Łukasza Steca w zakrystii. Więcej informacji na temat Kursu Alfa na stronie naszej parafii.

 12. CARITAS w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję charytatywną "JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA". Do specjalnych skarbonek składać możemy ofiary zaoszczędzone przez rezygnację np. ze słodyczy, papierosów czy alkoholu. Są one do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Skarbonki wraz z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową (25 marca).

 13. Trwa okres rozliczeń podatkowych – serdecznie zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. o. Pio, które pomaga osobom bezdomnym. W tym celu wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać numer KRS Dzieła. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulotek i formularzy PIT-OP, przy pomocy których w łatwy sposób mogą rozliczyć się emeryci i renciści. Materiały znajdują się pod chórem organowym.

 14. 28 lutego w naszym mieście i regionie, rozpoczynamy VI Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Barwy Wolności” w wykonaniu Lecha Makowieckiego, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile przy pl. Staszica. Bilety drogą internetową można nabywać na stronie internetowej RCK oraz w kasach w dniu koncertu. Natomiast w sobotę 3 marca, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszych bohaterów, która zostanie odprawiona w kościele św. Rodziny. Po jej zakończeniu ulicami przejdzie Pilski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod mural im poświęcony. Serdecznie zapraszamy.

 15. W niedzielę 4 marca o g. 10.30 w Parafii św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców naszego miasta z okazji 505 rocznicy nadania praw miejskich, z udziałem władz samorządowych. Serdecznie zapraszamy.

 16. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile, zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. Trzy nawrócenia, prowadzone przez o. Romana Bieleckiego OP w dniach od 4 do 7 marca o g. 19.00.

 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Teresa KORONKA lat 67. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…