Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach MĘKI PAŃSKIEJ.
  - W każdy piątek DROGA KRZYŻOWA:
  • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00,
  • dla dzieci o godz. 17.00,
  • a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15.
  • zachęcamy również do indywidualnego odprawiania drogi krzyżowej na krużgankach naszego klasztoru.
  - Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  - PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy 4 marca i poprowadzi je br. Roman RUSEK.

 2. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ramach kapucyńskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki". Kwestująca młodzież zebrała 3345 zł i 20 euro. Z serca dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom ze szkół podstawowych nr. 2 i 4. 

 3. We wtorek (20 lutego), będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 4. W piątek o godz. 18.30 odprawimy Mszę św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje prosimy składać w zakrystii, bądź wrzucać do skarbony na kracie kościoła.

 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 13.00. Po mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 6. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami („AD GENTES”). Polecamy misjonarzy waszej modlitewnej pamięci.

 7. CARITAS w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję charytatywną "JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA". Do specjalnych skarbonek składać możemy ofiary zaoszczędzone przez rezygnację np. ze słodyczy, papierosów czy alkoholu. Są one do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Skarbonki wraz z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową (25 marca).

 8. Informujemy, że w uroczystość św. Józefa (19 marca), o godz. 18.30 odbędzie się w naszej parafii uroczysta Eucharystia, podczas której ks. bp Krzysztof Zadarko udzieli kandydatom Sakramentu Bierzmowania.

 9. Trwa okres rozliczeń podatkowych – serdecznie zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. o. Pio, które pomaga osobom bezdomnym. W tym celu wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać numer KRS Dzieła. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulotek i formularzy PIT-OP, przy pomocy których w łatwy sposób mogą rozliczyć się emeryci i renciści. Materiały znajdują się pod chórem organowym.

 10. W sobotę 10 marca odbędą się w parafii pw. św Rafała Kalinowskiego na oś. Zielona Dolina w Pile warsztaty „Zaszywajmy dziurawe sakiewki”. Na warsztatach zostaną przedstawione praktyczne sposoby zarządzania domowymi finansami. Bliższe informacje na plakacie.

 11. Zapraszamy przedstawiciela Wspólnoty Jezusa Księcia Pokoju i prosimy o zabranie głosu...

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Teresa JABŁOŃSKA lat 85 i Anna RATAJEWSKA lat 71. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…