Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 31.12.2017

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 31.12.2017

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  - w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
  Przypominamy, że obie uroczystości są obowiązkowe. Msze św. w tych dniach jak w Niedzielę. W sobotę po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  - przyszła Niedziela to Święto Chrztu Pańskiego.

 2. W środę zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18.30.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 5. W Uroczystość Trzech Króli siostry Serafitki, jak co roku będą rozprowadzać kadzidło i kredę.

 6. W sobotę o godz. 8.30  Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy jak również na opłatkowe spotkanie po Mszy św., zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 7. W dniu 6 stycznia 2018 r. w Pile po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na Placu Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 lutego na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej Ondraszki oraz zespołu Siewcy Lednicy. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki.
  Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w ponad 600 różnych miastach w Polsce i na całym świecie - świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Poszczególne Parafie przekażą swoim wiernym kolorowe korony, by przebrani w ten sposób mogli jeszcze bardziej zintegrować się z Orszakiem Trzech Króli. Kolor naszej parafii to kolor zielony.
  Organizatorzy imprezy zwracają się z ogromną prośbą o upieczenie kilku ciast przez każdą parafię. Słodkie przysmaki, prosimy o dostarczenie w sobotę do godz. 13.00, do Regionalnego Centrum Kultury - Fabryka Emocji. Zdeklarowane osoby do wypieku ciast, prosimy o potwierdzenie u s. Bogny.

 8. Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

 9. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

  02.01.2018 (wtorek)
  ul. Śmiłowska
  ul. Kaczorska
  ul. Chałubińskiego
  ul. Wągrowiecka
  ul. Okólna 16 i 19

  03.01.2018 (środa)
  ul. Tczewska
  ul. Okólna 18

  04.01.2018 (czwartek)
  ul. Tucholska numery nieparzyste
  ul. Tucholska numery parzyste 2 - 24A
  ul. Okólna 20 i 21 05.01.2018 (piątek)
  ul Tucholska numery parzyste 26 – 38
  ul. Karpacka ul. Grabowa numery nieparzyste 11 - 21
  ul. Okólna 23

  06.01.2018 (sobota)
  W tym dniu kolędy nie będzie.

  07.01.2018 (niedziela)
  ul. Łowiecka numery parzyste 4 – 12A
  ul. Łowiecka 17 ul. Okólna numery parzyste 22 – 28

  W soboty i niedziele kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna. Ofiary z kolędy przeznaczone będą na remont klasztornych krużganków.

 10. Serdecznie dziękujemy za hojność dla naszych oazowych kolędników. Młodzież oazowa zebrała (przez niedzielę, poniedziałek i wtorek) 2500 zł. Kwota ta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów oazowych rekolekcji zimowych.

 11. Towarzystwo Pomocy Chorym, im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym Kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

 12. Kino Helios zaprasza na film pt. „Sprawa Chrystusa” w najbliższy czwartek o godz. 19.15. Cena biletu na hasło Nazaret 13 zł.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Joanna JASKÓLSKA lat 92, Julia BROSZCZYK lat 93, Helena KOŹLINKA lat 89, Wiesława NOCULAK lat 66, Jerzy WARMUZIŃSKI lat 81, Marian WIŚNIEWSKI lat 91 i Ludwik KACZMAREK lat 74. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…