Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Chrystusa Króla - 26.11.2017

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w środę święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
   - w czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła.

 2. Różaniec wypominkowy będziemy odmawiać do najbliższego czwartku o godz. 17.45, a dzisiaj o godz. 18.15.

 3. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12. Informujemy również, że drugie i ostatnie pouczenie w miesiącu grudniu odbędzie się w środę 13 grudnia. Z tą informacją zwracamy się szczególnie do tych rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w Uroczystość Bożego Narodzenia.

 5. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.30 w kościele. Spotkanie jest obowiązkowe, jeżeli ktoś pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku duszpasterskim.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek (30 listopada, informując ich telefonicznie) i w piątek (01 grudnia) w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.30 a godz. 17.00 - Msza św.

 7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 8. Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.

 9. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odprawiane o godz. 6.45.

 10. Na terenie naszej parafii, świąteczne opłatki (poświęcone) roznoszą nasi współbracia. Opłatki można nabyć także w zakrystii.

 11. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła i prace remontowe zebraliśmy 4100 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.

 12. Wczoraj, przy naszym klasztorze, rozpoczął się mini-kurs gry na gitarze dla początkujących - uczniów gimnazjów i szkół średnich. Kurs będzie trwał 3 miesiące i da możliwość poznania podstaw gry na tym instrumencie. Od uczestników wymaga się, aby każdy miał obowiązkowo własny lub pożyczony (sprawny) instrument. Na kurs można się jeszcze zapisywać do najbliższej soboty włącznie. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona Róża NOWOJSKA lat 80. Za nią i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…