Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Poświęcenia Kościoła - 29.10.2017

Informujemy, że jeszcze tylko dzisiaj, przeprowadzana jest kwesta na opał dla najuboższych z naszej parafii, pod hasłem „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. jak w Niedzielę. Zapraszamy na procesję i Mszę św. na Cmentarzu Komunalnym, która rozpocznie się o godz. 14.00;
   - w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu, przy naszym kapucyńskim grobowcu o godz. 15.00;
   - w piątek wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickego;
   - w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 2. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust za zmarłych, gdy w stanie łaski uświęcającej na cmentarzu pomodlimy się za zmarłych.

 3. Różaniec wypominkowy zaczniemy odmawiać od 2 listopada. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15. Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone pod chórem organowym. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.30, a godz. 17.00 Msza św.

 5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.

 7. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru "Głosu św. Antoniego", a znajdziemy w nim między innymi artykuły: o końcu naszego życia, o modlitwie różańcowej oraz dla dzieci kącik z zadaniem konkursowym i kilka innych interesujących artykułów.

 8. Chcielibyśmy, aby przy naszej parafii powstał nowy krąg rodzin, (złożony z młodych małżeństw). Prosimy, aby małżeństwa otwarte na tego rodzaju formację chrześcijańską, lub takie, które chcą się czegoś więcej dowiedzieć, zgłosiły się do zakrystii po Mszy św. do br. Łukasza Steca, dzisiaj lub za tydzień. Bardzo polecamy młodym małżonkom tę formę pogłębiania życia chrześcijańskiego w rodzinie i serdecznie zapraszamy.

 9. Informujemy, że od 13 listopada na terenie naszej parafii, świąteczne opłatki będą roznosić nasi współbracia: br. Lesław Urbanek i br. Stanisław Borczuch.

 10. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 24 listopada o godz. 17.30 w salce koło kawiarenki Wieczernik.

 11. Zachęcamy do uczestnictwa w cyklu wykładów poświęconych: religijnej historii miasta. Spotkania odbywają się w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy kościele Świętej Rodziny w środy o godz. 19.00. Najbliższy wykład 8 listopada. Zapraszamy.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Marek PRZYBYSZ lat 46. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…