Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2017

  • Informujemy, że dzisiaj jak również w kolejną niedzielę, przeprowadzana jest kwesta na opał dla najuboższych z naszej parafii, pod hasłem „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w poniedziałek wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera;
   - w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
   - w niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła. W tym też dniu, zgodnie z decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, w naszej diecezji zostanie odnowiony akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej. W naszej parafii ten akt dokona się podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 2. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30, kartki z intencjami można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12.

 5. Spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.30 w kościele.

 6. W najbliższą sobotę (28 października) organizujemy w naszej parafii „Bal zbawionych” dla dzieci ze szkoły podstawowej. Chętne dzieci zapraszamy na godzinę 9.00. Warunkiem uczestnictwa jest biały strój wyrażający chwałę zbawionych w niebie; można się także przebrać za anioła lub świętego. „Bal zbawionych” odbędzie się w domu katechetycznym przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 7. Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone pod chórem organowym. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 8. W minioną niedzielę na remont krużganków klasztornych zebraliśmy 3568 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom jak również tym, którzy na powyższy cel, przekazują środki na nasze konto parafialne.

 9. Kino Helios zaprasza na film pt. „Dwie korony” w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Cena biletu na hasło Nazaret - 13 zł.

 10. Ukazała się nowa książka brata Piotra Kwiatka, który nie tak dawno głosił rekolekcje w naszej parafii. Książka nosi tytuł „W świetle cienia. Trudności na drodze do szczęścia.” Można ją nabyć w sklepiku przy wyjściu z kościoła, w cenie 20 zł.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Andrzej GAWLE lat 47. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…