Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2017

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
   - w środę wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
   - w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika;
   - w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
   - w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 2. Wczoraj wspominaliśmy św. Ojca Pio – to również Patron naszego kapucyńskiego Dzieła Pomocy, które od kilkunastu lat w Krakowie wspiera osoby najbardziej potrzebujące. Zachęcamy, by wychodząc z kościoła zabrać ze sobą książeczkę pt. „12 Dobrych Kroków”. Książeczka ta, przybliża działalność Dzieła Pomocy Ojca Pio oraz daje możliwość wsparcia tej kapucyńskiej inicjatywy. Zachęcamy do pomocy na miarę swoich możliwości.

 3. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30, kartki z intencjami można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12.

 5. Również w środę, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Wszyscy kandydaci spotykają się w kościele o godz. 19.30. Na spotkanie zaproszeni są również animatorzy i rodzice młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 6. Zapraszamy na film pt. „Jak BÓG da”. Seans odbędzie się o godz. 19.30, w sobotę 30 września, w sali nr 12 w domu parafialnym.

 7. Msza św. dla Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.

 8. W niedzielę swoje imieniny obchodzi s. Zelia, w tym dniu pragniemy modlić się za nią na Mszy św. o godz. 19.00.

 9. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 18.15.

 10. W naszej parafii, 10 października, odbędzie się konferencja dla kobiet pt. „Ukryty skarb”, prowadzona przez Centrum Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 11. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji biura posła Błażeja Pardy oraz Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15. Jest to inicjatywa pod hasłem: „Akcja wyprawka – piórnik i zabawka”, dla dzieci uczących się w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą. Zbieramy wszelkie przybory szkolne. W naszej parafii akcja potrwa do 15 października.

 12. Informujemy, że Ks. Bp Edward Dajczak otrzymał odpowiedź na list informujący papieża Franciszka o II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w intencjach Synodu oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa uczestnikom prac synodalnych, wśród nich również członkom parafialnych zespołów synodalnych i całej wspólnocie ludu Bożego naszej diecezji.

 13. W sobotę 14.10.2017 r. o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Jana Bosko w Pile zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci utraconych oraz ich rodzin. Następnie zostaną one pochowane na pilskim cmentarzu.

 14. W dniach od 29 września do 1 października, Siostry Serafitki z Poznania zapraszają młodzież żeńską na dni skupienia pod hasłem: „One Boskie! – część pierwsza: s. Sancja”. Więcej informacji na stronie: www.serafitki.com.pl oraz na Facebooku.

 15. Księża Salezjanie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na „Seminarium Odrodzenia Chrześcijańskiego” tj. cykl spotkań, które prowadzą do ożywienia i pogłębienia życia religijnego. Więcej informacji na plakacie.

 16. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza na rekolekcje „Zbawienie zaczyna się od poznania siebie”. Rekolekcje rozpoczynają się 8 października Mszą św. o godz. 18.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Więcej informacji na plakacie.

 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: Danutę KOZANECKĄ, lat 75 i Waldemara MICHEL, lat 60. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…