Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela Zwykła - 30.07.2017

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz spalonej katedry w Gorzowie.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
   - we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
   - w środę święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
   - w piątek wspomnienie, św. Jana Marii Vianeya, prezbitera, patrona proboszczów. W tym dniu polecajmy w modlitwie proboszczów naszego miasta; - w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

    

 2. Jak co roku 1 sierpnia, (we wtorek - w godzinach wieczornych), do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć o zgłaszanie się do zakrystii.

 3. W środę Msza św. o godz. 18.30 w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30.

 6. Rycerstwo Niepokalanej spotyka się w sobotę o godz. 9.00 na Mszy św.

 7. Zapraszamy na film ​„Ja Jestem”, który opowiada o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii. Seans odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godzinie 19:30 w sali nr 12. Wejście od ul. Kapucyńskiej.

 8. W przyszłą niedzielę br. Zenon Kapka, misjonarz z Czadu, będzie głosił kazania na każdej Mszy św. Przed kościołem zbierze do puszki ofiary na potrzeby misji. Będzie również możliwość zakupienia kawy misyjnej „Cardinale Massaia” z której dochód przeznaczony jest na misje kapucyńskie.

 9. Zapraszamy na Pielgrzymkę Wschodnim szlakiem królewskim do Lublina, Nałęczowa, Wąwolnicy i Kazimierza nad Wisłą w dn. 25 – 28.09.2017 r., organizowaną przez Parafię św. Józefa Oblubieńca NMP w Pile. Koszt: 420 zł. Chętni mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza Parafii św. Józefa.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy następujących zmarłych: Zdzisław WLACH lat 85, Zofia LISOWSKA lat 82, Barbara PRZYBYLSKA lat 84, Urszula JĘDRZEJCZYK lat 86 i Grzegorz KUDLAK lat 59. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…