Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

 1. W owocny przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam celebracje i nabożeństwa:
  - W każdy piątek droga krzyżowa: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00; dla dzieci o godz. 17.00; a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15. Zachęcamy również do indywidualnego odprawiania drogi krzyżowej na krużgankach naszego klasztoru.
  - Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  - Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 31 marca i poprowadzi je ks. Grzegorz Kamiński z Górki Klasztornej.
  - Zapraszamy także wszystkich na jutrznię, którą prowadzi w kościele Wspólnota Neokatechumenalna, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.

 2. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Prosimy o modlitewne i materialne wsparcie misji.

 3. W minioną niedzielę, ks. Tomasz Roda, Dyrektor Caritas naszej diecezji, na remont i rozbudowę domu dla samotnych matek z dziećmi, zebrał 8 561 zł. Za okazane serce serdecznie dziękuje.

 4. W ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii, ks. bp Krzysztof Zadarko udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

 5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa.

 6. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 7. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 9. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 22 marca, w piątek o godz. 17.30, w salkach katechetycznych.

 10. Przy zakrystii znajduje się kosz na paczki świąteczne dla potrzebujących. Parafialny Zespół Caritas prosi o składanie do kosza środków czystości i produktów spożywczych o przedłużonym terminie ważności. Dziękujemy za Wasze dobre serce.

 11. Parafia Świętej Rodziny w Pile organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie: od 27 kwietnia do 5 maja. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej Świętej Rodziny.

 12. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych, zaprasza młodzież, studentów i nauczycieli na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie, które odbędą się w dniach 24-26 marca 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza przy ul. Złotej 1. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jarosław Kwiecień z Koszalina. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Roman KLONOWSKI, lat 52; Ryszard ZATT, lat 50 i Anna TOPCZEWSKA, lat 74. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…