Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi br. Jan Kania. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.45, 8.00, 9.00 i 18.30. Gorąco zachęcamy, by znaleźć w tych dniach czas na słuchanie Słowa Bożego.

 2. W okresie Adwentu zapraszamy do naszego kościoła na: Jutrznię – od poniedziałku do piątku o godz. 5.45; Msze o brzasku – od poniedziałku do soboty o godz. 6.45 oraz Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony lub świece.

 3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy m.in.:

  • we wtorek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;

  • w środę – Święto św. Andrzeja Apostoła.

 4. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 6. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 7. Również w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę 3 grudnia. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 11.30, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 2: klasy „a”, „b” i „c” o 12.00, klasy „d” i „e” o 13.00. Dzień później zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30, podczas której zostaną poświęcone medaliki.

 9. Msza Święta dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych za tydzień o godz. 8.30.

 10. Opłatki wigilijne oraz świece Caritasu można nabyć w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej i na furcie domu zakonnego. Świece są w cenie 8 i 20 zł.

 11. Przy zakrystii jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności oraz środki czystości, którymi wspomożemy najuboższych naszej parafii na Święta.

 12. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu katechetycznego zebraliśmy na tacę kwotę 12 440 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 13. 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Tego dnia wszystkie marzą o otrzymaniu wyjątkowego prezentu. Dlatego też pragniemy pomóc św. Mikołajowi w spełnieniu marzeń tych, dla których ten czas może być wyjątkowo trudny. Prosimy więc o wsparcie akcji, składając dziś przed kościołem dobrowolną ofiarę do puszki przedstawicielom parafialnej Caritas.

 14. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, którego organizatorem jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Szopkę własnego projektu należy dostarczyć do parafii do 20 grudnia, podając imię, nazwisko i wiek dziecka. Najładniejsza szopka weźmie udział w Pilskim Orszaku Trzech Króli. Szczegóły na stronie: www.orszak.org

 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jan KASPROWICZ, lat 79 oraz Mariusz PIÓRO, lat 52. Wieczny odpoczynek…