Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

 1. Dziękujemy zespołowi „Ad Dei Gloriam” z Białorusi za śpiew podczas dzisiejszych Mszy św. Wychodząc z kościoła, można nabyć płytę zespołu za dobrowolną ofiarę.

 2. Podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności biblioteki parafialnej znajdującej się w domu duszpasterskim. Od kilku lat nie cieszyła się ona prawie żadnym zainteresowaniem parafian, a liczba osób korzystających z niej praktycznie spadła do zera. Pomieszczenie po bibliotece zostanie przekształcone w salkę do spotkań grup duszpasterskich działających przy naszej parafii, na którą jest zapotrzebowanie. Przy tej okazji słowa wdzięczności i uznania należą się śp. pani Marii oraz pani Elżbiecie, które przez 30 lat posługiwały w bibliotece, dbając o jej księgozbiór oraz wypożyczając książki czytelnikom. Chcielibyśmy, aby znajdujące się w bibliotece wartościowe pozycje otrzymały drugie życie i trafiły w ręce czytelników. Dlatego też w przyszłą niedzielę odbywać się będzie na krużgankach kiermasz książek bibliotecznych. Będzie je można nabyć za dobrowolną ofiarę, która będzie stanowić cegiełkę na odnowienie wejścia i terenu przed budynkiem domu duszpasterskiego oraz przeprowadzenie remontu salki po bibliotece oraz salki dla ministrantów. Osoby chętne do pomocy w przeniesieniu książek i przygotowaniu kiermaszu zapraszamy w sobotę o godz. 10.00.

 3. Msza św. wypominkowa zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. W piątek 29 września, w Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, swoje imieniny będą obchodzić nasi bracia: Michał Kiełbasa, Michał Draus oraz Rafał Ciurej. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. w intencji solenizantów o godz. 18.30. Pamiętajmy również o nich w naszej modlitwie.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 6. Msza Święta dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 7. Dzieci rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której zostaną poświęcone różańce.

 8. W minioną niedzielę na pokrycie kosztów renowacji sufitu naszej świątyni zebraliśmy 5750 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 9. Kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w naszej parafii w dniach 6-8 października. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Tam też znajdziemy bardziej szczegółowe informacje na temat kursu. Liczba uczestników jest ograniczona.

 10. Uczniowie klas ósmych oraz osoby dorosłe pragnące rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii do końca września. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 19.30 w kościele.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Kazimiera OSTROWSKA, lat 89. Wieczny odpoczynek...