Ogłoszenia duszpasterskie


VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020

 • „Wyślij pączka do Afryki” - pod takim hasłem, br. Jerzy Steliga wraz z wolontariuszami ze Szkół Podstawowych naszej parafii, w dniu dzisiejszym zbierają ofiary na potrzeby misji w Afryce. Serdecznie prosimy o wsparcie akcji.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Tym dniem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, sprawować będziemy o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00, 18.30 i 20.00.

  • Przypominamy, że post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta obowiązuje tego dnia wszystkich od 18-go do 60-go roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy rozpoczęli 14 rok życia.

  • Od Środy Popielcowej rozpoczyna się wielkopostna akcja trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań abstynenckich jako formy zadośćuczynienia za pogrążonych w nałogu alkoholizmu.

  • Misje Parafialne rozpoczniemy 21 marca i poprowadzą je O. Pasjoniści z Warszawy.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. W każdy piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. Msza Święta dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po niej spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca.

 5. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu nie będzie piątkowego nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie.

 6. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu zebraliśmy 4755 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na potrzeby naszej parafii przekazują pieniądze na nasze konto.

 7. Za tydzień (1 marca) w naszej parafii będziemy gościć brata Grzegorza Marszałkowskiego - dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wraz z pracownikami i wolontariuszami. Przedstawiciele Dzieła opowiedzą o pracy na rzecz najuboższych. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. W imieniu osób bez domu - dziękujemy.

 8. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, organizujemy specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych na beatyfikacja Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stacje, na których zatrzyma się pociąg: Słupsk (stacja początkowa) – Sławno – Koszalin – Białogard – Szczecinek – Jastrowie – Piła – Warszawa Centralna. Powrót po uroczystości przez te same stacje. Już dziś można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu – beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza na rekolekcje wielkopostne O obecności i działaniu Boga dzisiaj oraz tworzeniu relacji z Nim i drugim człowiekiem. Rekolekcje rozpoczynają się 8 marca o godz. 19.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Więcej informacji na plakacie.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Barbara TOCZYŃSKA, lat 66; Bolesław GARBARCZYK, lat 84 i Zofia KRYGER, lat 87. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…