Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 4890 zł na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. W imieniu braci postnowicjuszy oraz Zarządu WSD dziękujemy za życzliwość oraz złożone ofiary.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu;
  - w piątek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych;
  - w następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Matki, pamiętajmy o nich w naszej wdzięcznej modlitwie.

 2. W czwartek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 4. W przyszłą niedzielę, 26 maja, po Mszy św. o 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które chciałyby pojechać na rekolekcje wakacyjne Oazy Dzieci Bożych. Są to rekolekcje dla dzieci z IV, V klasy szkoły podstawowej. Spotkanie będzie dotyczyć zapoznania rodziców z tą formą wypoczynku, jak i zatroszczenia się o bezpieczną podróż. Serdecznie zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe.

 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach ewangelizacyjnych, prowadzonych w każdą niedzielę wielkanocną przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, o godz. 15.30 na Placu Konstytucji 3 Maja.

 6. W minioną niedzielę rozpoczęliśmy zapisy na autokarowy transport na lipcowe Spotkanie Młodych w Wołczynie. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 80 zł. Zapisy wraz z zaliczką 40 zł u br. Ryszarda Dordy lub w zakrystii. Więcej szczegółów dotyczących Spotkania na plakacie i na stronie internetowej Spotkania Młodych.

 7. Wspólnota Franciszkańska Tau oraz bracia kapucyni zapraszają na rekolekcje dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi w Rabce-Zdroju od 14 do 20 lipca. Jest to propozycja dla tych, którzy szukają połączenia wypoczynku oraz pogłębienia życia duchowego w franciszkańskim stylu. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz u członków Wspólnoty.

 8. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej na wieczorny koncert pt.: "W hołdzie Maryi i naszym mamom". Koncert odbędzie się  w przyszła niedzielę 26 maja o godz. 20.00 w  kościele p.w. św. Jana Bosko w Pile. W programie dzieła znanych kompozytorów, usłyszymy wiele utworów instrumentalnych w wykonaniu duetu -  organisty pana Damiana Czaji i trębacza pana Marcina Wawrzyniaka.

 9. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie  www.darna100.pl

 10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych. Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…