Ogłoszenia duszpasterskie


XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

  • We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

  • W czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

 2. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 4. W sobotę, 20 lipca, będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 5. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 6. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00 przed naszym kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 7. Zachęcamy do zakupienia książki pt. „Wspomnienia pilskie”. Za 30 zł. można ją nabyć w zakrystii i w kiosku przy wyjściu z kościoła.

 8. Jak co roku, 1 sierpnia, do naszej parafii przyjdą pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bardzo prosimy o noclegi dla nich, a chętnych parafian, którzy pragną ich ugościć, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Możliwość zapisów w parafii Miłosierdzia Bożego, u ks. Rafała Dreslera. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Piotr PIOSIK, lat 60 i Maciej PAWŁOWSKI, lat 46. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…